هشدار نخست وزیر سابق قطر درباره احتمال حمله به تاسیسات اتمی ایران

حمد بن جاسم: امیدوارم که ما در منطقه خلیج فارس از همه مجاری ممکن خطر هرگونه تشدید نظامی و لزوم برخورد مسالمت آمیز با مشکلات موجود را برای آمریکا و غرب توضیح دهیم، زیرا ما اولین بازنده خواهیم بود

هشدار نخست وزیر سابق قطر درباره احتمال حمله به تاسیسات اتمی ایران

رشته توییت عجیب نخست وزیر سابق قطر و هشدار درباره احتمال حمله به تاسیسات اتمی ایران

حمد بن جاسم بن جبر
حمد بن‌جاسم‌ بن‌جبر

فرهاد قدوسی در توئیتر نوشت:

حمد بن جاسم نخست وزیر سابق قطر و از متنفذین قطری در میان کشورهای غربی و عربی در رشته توییتی عجیب که تعجب تحلیلگران را در پی داشته نسبت به حمله احتمالی به تاسیسات اتمی ایران و بهم خوردن وضعیت خاورمیانه هشدار داد.
 

توئیت حمد بن جاسم

حمد بن جاسم نوشته است:

"وضعیت در منطقه خلیج [فارس] ما مملو از خطرات شده است و همه را می‌طلبد (باید) که در پیش بینی هر احتمالی توجه مداوم داشته باشند.

غرب به رهبری آمریکا هنوز به توافقی نرسیده است که توافق هسته‌ای با ایران را زنده کند. ما می‌دانیم که اسرائیل برای به دست آوردن تجهیزات و تسلیحاتی که به او امکان می‌دهد اهداف ایرانی را که تهدید بزرگی برای خود می‌داند، بمباران کند، سخت فشار می‌آورد.

با این حال، طرف آمریکایی تاکنون تمایلی به تامین این تسلیحات به اسرائیل نداشته است و اگر طرفین به توافق هسته‌ای جدید با ایران نرسند و ایالات متحده تسلیحات مورد نیاز اسرائیل را در اختیار اسرائیل قرار دهد، خدای ناکرده اقدام نظامی صورت خواهد گرفت که ممکن است امنیت و ثبات را در منطقه ما متزلزل کند و اقتصاد ناگواری داشته باشد.

پیامدهای سیاسی و اجتماعی. بنابراین امیدوارم که ما در منطقه خلیج فارس از همه مجاری ممکن خطر هرگونه تشدید نظامی و لزوم برخورد مسالمت آمیز با مشکلات موجود را برای آمریکا و غرب توضیح دهیم، زیرا ما اولین بازنده خواهیم بود.

با علم به اینکه به احتمالات دستیابی به توافق بین غرب و ایران بسیار خوشبین بودم، اما اکنون کمتر خوشبین هستم، اما تعجب نمی‌کنم و تحول مثبتی را که توافق هسته‌ای را احیا می‌کند و خطرات ناشی از آن را در امان می‌دارد، منتفی نمی‌دانم."
 

عبدالباری عطوان تحلیلگر مطرح جهان عرب در این خصوص نوشت؛ ما نمی‌دانیم دلیل نوشتن این توییت ها چیست اما آنچه می‌دانیم این است که این مرد از نظر تئوریک قدرت را ترک کرد اما همچنان یکی از برجسته ترین تصمیم گیرندگان در قطر است و روابط قوی با آمریکا و غرب و سرویس‌های امنیتی آن‌ها داشته که او را قادر می‌سازد بسیاری از اسرار و تصمیمات اتاق های بسته و تاریک را بداند.
 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.