کنگره آمریکا اعلام کرد:

ترامپ قصد اعدام مایک پنس را داشت!

بر اساس شواهد منتشر شده ترامپ در شب حمله به کنگره فرمان اعدام مایک پنس را داده بود.

بر اساس گزارش‌ها، دونالد ترامپ به شعارهایی درباره به دار آویختن معاون رئیس‌جمهورش، مایک پنس، در جریان حمله به کنگره آمریکا واکنش نشان داد و گفت شاید حق با اوباش بود.

 نیویورک تایمز روز سه‌شنبه از اظهارنظر کاخ سفید خبر داد. این روزنامه می‌گوید دو شاهد به کمیته بررسی رویدادهای 6 ژانویه 2021 تأیید کرده‌اند که مارک میدوز، رئیس دفتر وقت ترامپ، به نقل از او گفته که "پنس باید به دار آویخته شود".

 تایمز گفت که مشخص نیست ترامپ این حرف را جدی گفته بود یا خیر.

 پنس در کاپیتول بود تا گواهی پیروزی جو بایدن را به عهده بگیرد، روندی که اوباش سعی کردند پس از فرمان حمله ترامپ مانع از آن شوند.

 

 ترامپ قبلاً از شعارهای آویزان کردن پنس دفاع کرده و به جان کارل گفته است: «خب، مردم بسیار عصبانی بودند» و افزوده بود که این کار فقط «عقل سلیم» بود زیرا پنس تلاش نمی کرد نتایج کالج های انتخاباتی را لغو کند.

 خبر اظهارات همزمان ترامپ در مورد پنس و حلق آویز شدن در زمانی منتشر می شود که تنش بین این دو نفر وجود دارد، زیرا هر دو به دنبال نامزدی جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری 2024 هستند.

 ترامپ به پخش دروغ خود در مورد تقلب در انتخابات در سال 2020 که به حمله کنگره دامن زد، ادامه می دهد و از جمهوری خواهانی که آن را تکرار می کنند، حمایت می کند.

 پنس از نامزدهای مخالف دروغ ترامپ، از جمله برایان کمپ، فرماندار جورجیا که روز سه‌شنبه در رقابت مقدماتی بر رقیب مورد حمایت ترامپ پیروز شد، حمایت کرده است.

 تایمز همچنین به نقل از منابع ناشناس گفته است که شاهدان به کمیته 6 ژانویه گفته اند میدوز "از شومینه دفتر خود برای سوزاندن اسناد استفاده کرده است".

 گاردین این هفته گزارش داد که کمیته مجلس نمایندگان در حال آماده شدن برای برگزاری شش جلسه استماع عمومی در ماه ژوئن است.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها