فکر می‌کنید چون قانون‌ شکنی می‌کنید، قهرمانان دوران مدرن هستید؟

کرونا در فرانسه؛ هشدار دولت به شهروندان: از خانه بیرون بیایید، بازداشت می‌شوید. به گزارش خبرگزاری فرانسه، دولت فرانسه اعلام کرد شهروندان فرانسوی که قوانین مربوط به قرنطینه شهرها را نادیده بگیرند، به‌دلیل «به خطر انداختن جان دیگران» بازداشت خواهند شد.

فکر می‌کنید چون قانون‌ شکنی می‌کنید، قهرمانان دوران مدرن هستید؟

دولت فرانسه اعلام کرد، شهروندان فرانسوی که قوانین مربوط به قرنطینه شهرها را نادیده بگیرند، به‌دلیل «به خطر انداختن جان دیگران» بازداشت خواهند شد.

با افزایش شمار مبتلایان و فوتی‌های ویروس کرونا در فرانسه، مقام‌های دولت این کشور هسدار دادند افرادی که قرنطینه شهرها را نادیده بگیرند، بازداشت خواهند شد.

یک منبع قضایی فرانسه در این باره گفت، پنج نفر به‌دلیل رعایت نکردن قوانین مربوط به منع آمد و شد به بازداشتگاه پلیس منتقل شده‌اند.

تا اوایل این هفته پلیس فرانسه شهروندانی را که بدون دلیل از خانه‌های خود خارج ‌می‌شدند با قبض جریمه ۱۴۰ یورویی مجازات می‌کرد.

در شهر «نیس» فرانسه، پلیس با پهپاد شهروندان را کنترل می‌کند و از آنها می‌‌خواهد به خانه‌های خود بازگردند.

«کریستوف کاستانه» وزیر کشور فرانسه مردم را به نادیده‌گرفتن خطر کرونا متهم کرد و گفت: افرادی هستند که با قانون‌شکنی فکر می‌کنند دلیران عصر جدید هستند اما در واقع مشتی احمق هستند.

وزیر کشور فرانسه همچنین در مصاحبه با کانال ۱ رادیوی این کشور گفت:‌ «کسانی هستند که فکر می‌کنند چون قانون‌شکنی می‌کنند، قهرمانان دوران مُدرن‌اند، حال‌آنکه اینها در واقع احمق‌اند.»

کرونا در اروپا

به گزارش مستقل آنلاین به نقل از یورونیوز، وی همچنین یادآوری کرد که اکثر شهروندان کشورش در جریان قرنطینهٔ چند روزِ گذشته، «مسئولانه» رفتار کرده‌اند و فقط «اقلیتی» هستند که «به‌شکلی خطرناک» رفتار می‌کنند.

از سوی دیگر امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه‌ نیز با انتقاد از رفتار برخی شهروندان که هنوز «به پارک و ساحل و سوپرمارکت‌ها هجوم می‌برند» اعلام کرد که گویا بعضی‌ها ضرورت مسأله را «نفهمیده‌اند.» وی همچنین از شرکت‌ها و ادارات کشورش خواست تا «با رعایت مقررات بهداشتی» به کار خود ادامه دهند.


قرنطینه به احتمال زیاد تمدید می‌شود

این در حالی است که برخی دیگر از مقامات فرانسه خواستار اجرای مقررات قرنطیهٔ سفت‌و‌سخت‌تری شده‌اند. ژانوی‌یِو شِن، مدیر آژانس بهداشت فرانسه اعلام کرد که دو تا چهار هفته قرنطینه برای پیشگیری از شیوع بیماری ضروری است.

خانم شن روز گذشته گفت:‌ «احتمالا لازم است که قرنطینه تمدید بشود.» و افزود که «نقطهٔ اوج بیماری در فرانسه احتمالا از اواسط تا اواخر ماه مه»، یعنی ۶ تا ۸ هفته بعد خواهد بود.

جریمه‌های سنگین‌ برای خاطیان

با آنکه بیش از پنج روز از آغاز قرنطینهٔ جدی در فرانسه نمی‌گذرد اما پلیس این کشور اعلام کرد که تا کنون ۴۰۹۵ نفر را نقداً جریمه کرده است، این جدا از کسانی است که فقط تذکر شفاهی یا اخطار دریافت کرده‌اند.

مبلغ پایهٔ جریمه ۳۵ یورو تعیین شده بود که حالا به ۱۳۵ یورو رسیده و به گفتهٔ وزیر کشور فرانسه احتمال دارد تا ۳۷۵ یورو هم بالا برود.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها