واکنش آمریکا به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران چه بود؟

آمریکا غروب شنبه در نخستین واکنش به نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری ایران مدعی شد که این انتخابات به تغییرات اساسی در ایران منجر نخواهد شد.

واکنش آمریکا به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران چه بود؟

دولت آمریکا غروب شنبه به وقت تهران در نخستین واکنش به پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری ایران مدعی شد که انتخابات در ایران عادلانه نبوده است.

به گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس» آمریکا مدعی شد که انتخابات ریاست جمهوری ایران آزاد یا عادلانه نبوده و به تغییر اساسی در ایران منجر نخواهد شد.

بر اساس این گزارش، دکتر مسعود پزشکیان توانست با کسب 16 میلیون و 384 هزار و 403 رأی، برنده چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران شود.

در ادامه واکنش‌های بین‌المللی به اعلام نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری ایران، رئیس‌جمهور چین پیامی در این باره صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، رئیس‌جمهور چین روز شنبه پیامی برای مسعود پزشکیان ارسال کرد و به او انتخابش به عنوان رئیس‌جمهور ایران را تبریک گفت.

کاخ کرملین نیز بیانیه‌ای را از سوی رئیس‌جمهور روسیه در خصوص نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری ایران منتشر کرد.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در پیام تبریک خود به پزشکیان تصریح کرد: «روابط روسیه و ایران دوستانه و بر پایه حسن همجواری است و دو طرف، تلاش‌ها در زمینه موضوعات مهم را هماهنگ خواهند کرد».

منبع: فارس

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها