نتانیاهو باید جنگ غزه را به سرعت پایان دهد

ترامپ خطاب به نتانیاهو: سریع جنگ را تمام کن.

نتانیاهو باید جنگ غزه را به سرعت پایان دهد

دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا خطاب به بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفت که وی باید جنگ غزه را به سرعت پایان دهد و "به شرایط عادی بازگردد."

ترامپ در مصاحبه با رادیوی «هاگ هوویت» هشدار داد که اسرائیل به شدت در حال شکست خوردن در جنگ افکار عمومی به دلیل جنگ خود با حماس است.

ترامپ در پاسخ به سوال مجری این رادیو مبنی بر اینکه آیا همچنان از اسرائیل حمایت صد درصدی می کند، گفت: من روشی که آنها به کار می گیرند را دوست ندارم، زیرا باید پیروزی وجود داشته باشد. این جنگ زمان زیادی طول کشیده است. من از یک اقدام دیگر هم متنفرم و آن این است که اسرائیلی ها هر شب ویدئو پخش می کنند.

وی ادامه داد: آنها هر شب، فیلم هایی از سقوط یک ساختمان را منتشر می کنند. آنها نباید چنین تصاویری منتشر کنند اما انجام می دهند. به همین دلیل است که در جنگ روابط عمومی شکست خورده اند. اسرائیل کاملاً در جنگ روابط عمومی بازنده است.

پیش از این دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرده بود که اسرائیل در حال از دست دادن حمایت بین المللی است و باید جنگ را در غزه به پایان برساند.

ترامپ ضمن حمایت از جنایت های رژیم صهیونیستی اعلام کرد که وی مانند اسرائیل واکنش مشابهی به حملات ۷ اکتبر می داد اما این جنگ باید پایان یابد.

وی ادعا کرد: "کشتار حماس در جنوب اسرائیل "یکی از غم انگیزترین رویدادهایی بود که تا به حال دیده ام. "

ترامپ خطاب به اسرائیل تاکید کرد: «باید به جنگ خود پایان دهید. شما باید آن را تمام کنید.»

رئیس جمهور سابق آمریکا این اظهارات را در مصاحبه ای با روزنامه صهیونیستی موسوم به "اسرائیل هیوم" که روز دوشنبه منتشر شد، بیان کرد. ویدئویی از این مصاحبه در سایت این روزنامه منتشر شده است.

پیش از این، رئیس‌جمهور سابق آمریکا با درخواست از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی برای خاتمه بخشیدن به جنگ غزه، ادعا کرده بود اگر او در کاخ سفید حضور داشت، جنگ غزه به وقوع نمی‌پیوست.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا از «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواست تا هرچه سریع‌تر به جنگ در نوار غزه پایان دهد.

ترامپ در مصاحبه با شبکه آمریکایی «فاکس نیوز» گفت اگر او رئیس‌جمهور بود، جنگ غزه رخ نمی‌داد.

قطعنامه آتش‌بس فوری در غزه، سرانجام پس از نزدیک به ۶ ماه جنگ در غزه روز دوشنبه به وقت محلی، ۶ فروردین ماه ۱۴۰۳ برابر با ۲۵ مارس ۲۰۲۴ در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب رسید که خواستار آتش بس فوری در غزه در ماه رمضان شده است تا منجر به آتش بس پایدار شود.

منبع: ایرنا

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها