محمود عباس امور غزه را به دست گرفت؟

نتانیاهو: اجازه نمی‌دهیم محمود عباس امور غزه را به دست بگیرد.

محمود عباس امور غزه را به دست گرفت؟

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که همچنان در توهم نابودی حماس به سر می‌برد، بار دیگر با تصور تحقق این هدف، گفت که پس از نابودی این جنبش اجازه اداره امور غزه را به تشکیلات خودگردان فلسطین نخواهد داد.

بنیامین نتانیاهو با حمله شدید به تشکیلات خودگردان فلسطین و محمود عباس، رئیس آن، گفت: «اسرائیل اجازه نخواهد داد تشکیلات خودگردان فردای جنگ امور مدنی نوار غزه را مدیریت کند.»

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، دفتر نتانیاهو در بیانیه‌ای در این باره نوشت: «ابو مازن (محمود عباس) ۴۵ روز است که از محکوم کردن عملیات حماس خودداری می‌کند و امروز نیز افراد او این اقدام را انکار و اسرائیل را مقصر می‌دانند.»

دفتر نتانیاهو در ادامه این بیانیه آورده است: «می‌خواهیم واضح بگوییم که فردای نابودی حماس، ما به کسانی که امور مدنی غزه را مدیریت می‌کنند اجازه نخواهیم داد «تروریسم» را انکار کنند و اسرائیل را نابود کنند. ما این اجازه را نخواهیم داد.»

این بیانیه در واکنش به بیانیه وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در اشاره به گزارش روزنامه عبری زبان هاآرتص از اتفاقات هفتم اکتبر و دست داشتن خود رژیم صهیونیستی در حمله به فستیوال موسیقی در نزدیکی کیبوتص در حوالی نوار غزه صادر شده است.

وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه‌ای در این باره اعلام کرده بود: «تحقیقات اولیه پلیس اسرائیل ثابت کرد که بالگردهای اسرائیلی در تاریخ هفتم اکتبر غیرنظامیان اسرائیلی را که در جشنواره طبیعت شرکت کرده بودند بمباران کردند.»

در این بیانیه آمده است: «بنابراین، نتیجه این تحقیقات، روایت اسرائیل در مورد تخریب و کشتار رخ داده در آن منطقه را زیر سوال می‌برد.»

پس از عملیات «طوفان الاقصی» در هفتم اکتبر، رژیم صهیونیستی حمله‌ای همه‌جانبه را در پوشش «تلافی حمله حماس» به نوار غزه ترتیب داد؛ جنگی که ابتدا آن را با بمباران خانه‌ها و بیمارستان‌های غزه آغاز کرد و سپس در قالب حمله زمینی آن را ادامه داد.

یکی از پررنگ‌ترین دستاویزهای صهیونیست‌ها در توجیه جنایات خود علیه غیرنظامیان غزه، آمار بالای تلفات در میان شرکت‌کنندگان در فستیوال موسیقی است که در هفتم اکتبر در جریان بود و کمیسر پلیس این رژیم برای حفاظت از شرکت‌کنندگانش «بالگرد تهاجمی» اعزام کرده بود.

حال روزنامه عبری زبان «هاآرتص» گزارشی منتشر کرده و در آن به وجوهی از این واقعه پرداخته که تا امروز مورد غفلت واقع شده بودند.

هاآرتص به نقل از منابعی آگاه در پلیس رژیم صهیونیستی، فاش کرد که بر اساس تحقیقات انجام‌شده، همان بالگرد تهاجمی که رژیم اشغالگر برای مقابله با حمله نیروهای حماس به نزدیکی مرز غزه اعزام کرده بود، به شرکت‌کنندگان در فستیوال هم تیراندازی کرده است. بر اساس گزارش هاآرتص، نه‌تنها بالگرد رژیم صهیونیستی در کشتار شرکت‌کنندگان در این فستیوال نقش داشته، بلکه حماس اساساً در روز حمله قصد هدف قراردادن این فستیوال موسیقی را نداشت و از برگزاری آن بی‌اطلاع بود.

منبع: ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها