جهش بسیار زیاد در انتظار ارزهای دیجیتال

بر اساس نظرات تحلیلگران غربی،دوران سقوط ارزهای دیجیتال به پایان رسیده و این بازارها به زودی شاهد جهش خواهند بود.

به گزارش مستقل آنلاین،خبرگزاری رویترز نوشت:

اگر منتظر بهبودی بیت کوین هستید، ممکن است مجبور شوید ماه ها سقوط وحشتناک این ارز دیجیتال را تحمل کنید. این تحلیل نتیجه ارزیابی برخی از متخصصان فنی است.

 ریزش بیت کوین از ماه مه، تحت تاثیر اضطراب اقتصادی، آن را به زیر میانگین متحرک 200 هفته ای خود در حدود 22600 دلار و همچنین میانگین متحرک 200 روزه آن را در حدود 35500 دلار رسانده است.

 اکنون بیش از یک ماه است که نوسان کمتری دارد و نزدیک به میانگین متحرک 200 هفته ای است.

 برای مثال، Valkyrie Investments می‌گوید تحقیقاتش به یک حرکت صعودی اشاره می‌کند - اما مشخص نیست چه زمانی این افزایش رخ خواهد داد.

 جاش اولزویچ، رئیس تحقیقات Valkyrie، با اشاره به دوره ای از معاملات جانبی قبل از سقوط قیمت گفت: "از لحاظ تاریخی ما (حدود 200 هفته) برای سه تا شش ماه انباشته کرده ایم.”

 بین اواخر سال 2018 و اوایل سال 2019، بیت کوین نزدیک به سه ماه را با میانگین متحرک 200 هفته ای سپری کرد.

 Olszewicz اضافه کرد، با این حال، در یک سناریوی تیره تر، بیت کوین ممکن است حدود یک سال رشد نکند.

 میانگین‌های متحرک نوسانات حاکی از احتمال وقوع چنین رخدادی است.

معامله‌گران از میانگین‌های با تاریخ طولانی‌تر برای یافتن سطوح حمایت یا مقاومت بعدی استفاده می‌کنند.

 با این حال، تجزیه و تحلیل نمودار بر اساس الگوهای قیمت تاریخی از یک علم دقیق فاصله دارد.

 برخی دیگر از شاخص‌های فنی نشان‌دهنده طیف گسترده‌ای از سطوح بالقوه پشتیبانی از بیت‌کوین هستند که از 20000 دلار تا 12000 دلار متغیر است - این داده‌ها نشان می‌دهد که بزرگترین ارز دیجیتال جهان می‌تواند دوباره سقوط کند.

 در این هفته، بیت کوین درست بالاتر از اوج خود در سال 2017 حرکت می کند، اما بیش از 68 درصد کمتر از بالاترین رقم تاریخ خود یعنی 69000 دلار است که در نوامبر گذشته به ثبت رسیده بود.

ادی تافپیک، رئیس تحلیل تکنیکال در ADM Investor Services International گفت: بازار در یک کانال نزولی است که در ماه می شروع شد. او ادامه داد "به نظر می رسد در حال حاضر در حالت چهار پله پایین و یک پله به بالا است."

 پاتریک رید، یکی از بنیانگذاران شرکت مشاوره FX به نام Adamis Principle، گفت: الگوهای اصلاحی فیبوناچی، که هدف آنها شناسایی سطوح حمایت و مقاومت است، نشان می دهد که بیت کوین سطح حمایت متوسطی بین 19500 تا 20000 دلار پیدا کرده است.

 Olszewicz در Valkyrie به 12000 دلار اشاره می کند، سطحی که بیت کوین نزدیک به دو سال است که به عنوان حمایت بعدی به آن نرسیده است.

 در غیاب محرک های اساسی، تحلیل تکنیکال برای شناسایی برخی الگوهای معاملاتی بلندمدت ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین مفید بوده است.

 به عنوان مثال، یک الگوی نمودار معروف "مرگ متقاطع" در 10 دسامبر، افت بیت کوین را پیش‌بینی کرد.  در اوایل ژانویه، میانگین متحرک 200 روزه مقاومت قوی نشان داد.

 چنین روش‌هایی با خطراتی نیز همراه هستند، همانطور که در سال جاری ثابت شد که با سقوط استیبل کوین TerraUSD و توکن جفت آن Luna و متعاقباً صندوق تامینی Three Arrows Capital باعث سقوط در همه ارزهای دیجیتال شد.

 بر اساس داده‌های شرکت تحقیقاتی CryptoCompare، معاملات نقطه‌ای ارزهای رمزپایه در صرافی‌های بزرگ در ژوئن 27.5 درصد کاهش یافت و به 1.41 تریلیون دلار رسید که پایین‌ترین سطح از دسامبر 2020 است.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها