سقوط رمزارزها

یکی از کارشناسان بازار به نام پیتر برانت پیش‌بینی کرد که اگر ارزش دلار همچنان به قوت خود ادامه دهد، بیت کوین می‌تواند تا 12600 دلار سقوط کند.

  بازار رمزارزها روند نزولی در پیش گرفته و اکثر کوین‌ها در محدوده قرمز قرار دارند و سقوط بیت‌کوین به کانال ۲۵ هزار دلاری صورت گرفته است.

ارزش بازار جهانی رمزارزها در حال حاضر ۱.۰۵ تریلیون دلار است که ۴.۶۵ درصد افت را نسبت به روز گذشته نشان می‌دهد. 

 

همزمان با افزایش شاخص دلار به بالاترین سطح خود در دو دهه اخیر، روند نزولی بازار رمزارزها نیز همچنان ادامه دارد و برخی از کارشناسان معتقدند که ممکن است بیش از این نیز شاهد ریزش بیت کوین باشیم.

 

در حال حاضر، بدون اینکه نشانه‌ای از رالی بازار رمزارزها وجود داشته باشد، پادشاه رمزارزها اکنون به پایین‌ترین سطح خود از 22 دسامبر 2020 رسیده است.

 

روز گذشته یکی از کارشناسان بازار به نام پیتر برانت پیش‌بینی کرد که اگر ارزش دلار همچنان به قوت خود ادامه دهد، بیت کوین می‌تواند تا 12600 دلار سقوط کند.

 

در میان ریزش شدید بازار رمزارزها، روز دوشنبه پلتفرم‌ محبوب وام‌دهنده ارزهای دیجیتال سلسیوس تمام برداشت‌های خود را متوقف کرد. این اطلاعیه گمانه زنی های زیادی را در مورد اینکه آیا این شرکت واقعاً ورشکسته شده یا خیر، برانگیخت.

 

از طرفی، شرکت مایکرواستراتژی، یک شرکت هوش تجاری که سرمایه‌گذاری قابل توجهی در بیت‌کوین انجام داده، اکنون بیش از یک میلیارد دلار ضرر کرده است.

 

در صورت سقوط بیت‌کوین به زیر کانال 21 هزار دلاری، مایکرواستراتژی با مارجین کال از سوی سیلورگیت بنک (Silvergate Bank) مواجه خواهد شد و باید بخشی از بیت‌کوین‌های خود را تحویل دهد.

 

این یک چالش بزرگ برای شرکتی خواهد بود که در اواخر سال 2020 پس از تبدیل ارز دیجیتال به دارایی ذخیره اصلی خود دقیقا در آستانه صعود، به شهرت رسید.

 

در این بین، روز گذشته بایننس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال از نظر حجم معاملات، برای مدتی برداشت بیت‌کوین را متوقف کرد. 

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها