ماشین پژو 206 به‌خاطر ویژگی‌های ظاهری و نسبتا جمع‌وجور بودنش و همچنین سرعت مناسب و بالا یکی از ماشین‌های ساخت داخل پرطرفدار برای خانواده‌های ایرانی است. این ماشین در شش تیپ مختلف تولید می‌شد که درحال حاضر دو تیپ ۵ و تیپ ۲ بیشترین میزان کاربری در خیایان‌های شهرهای کشور را دارند. پژو 206 شاید ماشین گرانی در مقابل دیگر ماشین‌ها محسوب نشود اما هزینه تعمیر و بازسازی یا تهیه لوازم یدکی آن بالاست. از آنجایی هم که تقریبا بیشترین استفاده‌کنندگان از این نوع ماشین جوان‌تر هستند و احتمالا علاقه‌مند به سرعت و ... مهم است که رانندگان و مالکان پژو 206 حتما یک بیمه ماشین (بیمه بدنه و بیمه شخص ثالث) مناسب با پوشش‌های کافی برای ماشین خود تهیه کنند.

بیمه شخص ثالث پژو 206

بیمه شخص ثالث یک بیمه اجباری برای تمام ماشین‌ها و از جمله انواع مدل‌ها و تیپ‌های 206 است. تعداد بالای این مدل ماشین در خیایان‌ها و اتوبان‌های کشور هم باعث شده تا بیمه‌ شخص ثالث پژو 206 یکی از بیشترین بیمه‌نامه‌هایی باشد که از سوی شرکت‌های بیمه در کشور صادر می‌شود. داشتن بیمه شخص ثالث برای هر ماشینی مخصوصا ماشین پژو 206 ضروری است. داشتن بیمه‌نامه شخص ثالث معتبر با پوشش مناسب کمک می‌کند تا در تصادف‌هایی که باعث خسارت‌های جانی و مالی به فرد دیگری می‌شوند، هزینه‌های خسارت از طرف راننده مقصر برای شخص زیان‌دیده جبران شود.

جهت خرید بیمه شخص ثالث لینک زیر را کلیک کنید:

https://www.azki.com/car-insurance/third-party-insurance

درواقع با خرید بیمه‌ شخص ثالث بیمه‌گر متعهد می‌شود خسارت‌های جانی اشخاص ثالث ازجمله فوت، نقص عضو و هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه را به زیان‌دیدگان و اسیب‌دیدگان پرداخت ‌کند. اگر بیمه شخص ثالث نداشته باشیم اگر پلیس جلوی ماشین‌مان را بگیرد مجبور به پرداخت جریمه‌های سنگین می‌شویم و حتی ممکن است ماشین به پارکنیگ منتقل شود.

قیمت بیمه شخص ثالث پژو 206 چقدر است؟

قیمت پایه بیمه شخص ثالث برای ماشین‌های مختلف باتوجه به نرخ دیه همان سال مشخص می‌شود. پژو 206 یک ماشین 4 سیلندر است و نرخ پایه بیمه شخص ثالث برای تمامی تیپ و مدل‌های آن از سوی بیمه مرکزی 2697100 تومان اعلام شده است. البته این مبلغ برای برای خرید یک بیمه شخص ثالث با حداقل تعهدات است. معمولا بهتر است برای اینکه حاشیه امن بیشتری داشته باشیم هنگام خرید بیمه‌نامه ثالث درخواست ثبت میزان تعهداتی بیشتر از کف مبلغ تعیین‌شده از سوی بیمه مرکزی داشته باشیم. درغیر این صورت ممکن است درست در بزنگاه حادثه به دلیل بالارفتن هرروز قیمت ماشین و قطعات یدکی نتوانیم پوشش خوبی از بیمه ثالث ماشین‌مان دریافت کنیم.

طبیعتا با توجه به میزان افزایش سقف تعهدات،‌  مبلغ حق بیمه هم افزایش پیدا می‌کند. البته این افزایش بسته به مدل و سال ساخت 206 و همین‌طور‌ مدت زمان قرارداد بیمه متفاوت است. مثلا مبلغ حق بیمه شخص ثالث ۲۰۶ تیپ ۲ با مبلغ حق بیمه ثالث ۲۰۶ تیپ ۵ یا مبلغ حق بیمه شخص ثالث پژو ۲۰۶ صندوقدار به‌طور جداگانه محاسبه می‌شوند.

کاربری اصلی ماشین‌های پژو 206 معمولا شخصی و خانوادگی است اما این روزها استفاده از این ماشین در آژانس‌ها و تاکسی‌های اینترنتی هم زیاد شده است. بنابراین حواستان باشد که اگر از ماشین 206 بیمه‌شده در چنین مشاغلی استفاده می‌کنید به‌دلیل اینکه ریسک تصادف و دریافت خسارت بالاتر می‌رود پس حق بیمه شخص ثالث بیشتری هم خواهد داشت. مثلا ماشین‌هایی با کاربری تاکسی اینترنتی، آژانس و مسافربر درون‌شهری  و برون‌شهری10% و20% حق بیمه بیشتری نسبت به نرخ پایه خواهند داشت.

علاوه بر بیمه شخص ثالث، یکی دیگیر از بیمه هایی که توصیه به خریداری آن می شود، بیمه بدنه است. برای خرید بیمه بدنه از وب سایت ازکی به لینک زیر مراجعه کنید:

https://www.azki.com/car-insurance/car-body-insurance

 

سقف تعهدات بیمه ثالث پژو 206

کمترین و بیشترین میزان پوشش مالی بیمه‌های شخص ثالث ماشین‌ها هرسال با توجه به نرخ دیه اعلام شده همان سال از سوی بیمه مرکزی اعلام می‌شود. قوه قضاییه رقم دیه سال 1400 را در ماه‌های غیرحرام 480 میلیون و در ماه‌های حرام 640 میلیون تومان اعلام کرده است. میزان پوشش جانی بیمه شخص ثالث هم برابر با مبلغ دیه در ماه‎‌های حرام (رجب، محرم، ذی‌القعده و ذی‌الحجه)  یعنی640 میلیون تومان است.

همچنین حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث در سال 1400 مبلغ 16 میلیون تومان است و سقف تعهدات پرداخت آن هم 320 میلیون تومان خواهد بود. البته درصورتی می‌توانید از این میزان سقف پرداخت استفاده کنید که در هنگام خرید برای افزایش سقف تعهدات اقدام کرده باشید و حق بیمه متناسب با آن برایتان محاسبه شده باشد.  افزایس سقف تعهدات برای بیمه ثالث می‌تواند از 30 میلیون تومان و 50 میلیون گرفته تا 100 میلیون تومان و 260 میلیون و نهایتا تا سقف 320 میلیون تومان متغییر باشد.

پژوه 206

خرید بیمه شخص ثالث پژو 206 با بهترین قیمت

در خرید بیمه شخص ثالث پژو 206 با بهترین قیمت داشتن تخفیف بیمه شخص ثالث (تخفیف عدم خسارت ماشین) بسیار مهم است. تقریبا تمام شرکت‌های بیمه تخفیف عدم خسارت را روی بیمه‌های ثالث خود اعمال می‌کنند. نرخ این تخفیف‌ها هم یکسان است و براساس تعرفه‌های مصوب برای سال اول 5 درصد، برای سال دوم 10درصد، برای سال سوم 15درصد است و می‌تواند درصورت ادامه تمدید‌ها تا سال چهاردم به 70درصد هم برسد.

امکان خرید بیمه شخص ثالث مدت‌دار هم یکی از راه‌هایی است که می‌توان یک بیمه ثالث با قیمت مناسب ولی پوشش‌های حداکثری تهیه کرد. اکثر شرکت‌های بیمه فعال در کشور بیمه نامه کوتاه مدت در دوره‌های دو ماهه، چهارماهه ، شش‌ماهه با 25% و 40% و 60% حق بیمه سالیانه برای مشتریان صادر می‌کنند.

ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث 206 را از کجا بخریم؟

برای استعلام قیمت بیمه و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث پژو 206 تمامی مدل‌ها و پیدا کردن ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث پژو 206 می‌توایند سری به وب سایت azki.com بزنید و با وارد کردن اطلاعاتی مثل مدل ،‌ سال ساخت،‌ تعداد سال‌های تخفیف عدم خسارت،‌ میزان پوشش مالی دلخواه،‌ مدت قرارداد و ... مبلغ بیمه ثالث برای پژو 206 در شرکت‌های مختلف را ببینید و با هم مقایسه کنید.

 

 

 

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها