بیمه زندگی ارمغان باران

هدیه دادن از دیرباز در تعاملات و مناسبات بشری، همواره یکی از مهم‌ترین ارکان روابط انسانی بوده است.

برهمین اساس، شرکت بیمه باران باطراحی وعرضه ارمغان باران در قالب بیمه‌نامه زندگی هدیه به افرادحقیقی، حقوقی وسازمان‌ها، بنا دارد تا نسلی نو در هدایا را معرفی کند تا ضمن تقویت فرهنگ ارزشمند تقدیر و هدیه دادن به دیگران، همزمان فرهنگ خرید بیمه‌های زندگی با رویکرد آینده‌‌نگری و برنامه‌ریزی بازنشستگی، پس‌انداز وجوه خُرد و ... نیز نهادینه و تقویت شود. اگر بپذیریم که در بین انواع هدایایی که می‌توان به عزیزان پیش‌کش کرد، آن هدیه‌ای که در پشت آن تفکری نهفته باشد، ارزشمندترین نوع هدیه است، بیمه‌نامه زندگی ارمغان باران به‌عنوان هدیه‌ای ارزشمند، متعالی و روشنفکرانه، می‌تواند جایگزین مناسبی برای هدایای غیرضروری و نه‌چندان کاربردی که عموماً در مناسبت‌های ملی، مذهبی، سازمانی و فردی مورد توجه قرار می‌گیرد، تلقی شود.

بیمه ارمغان باران که نوعی بیمه زندگی است، با دربر گرفتن ویژگی‌های متمایز بیمه‌ ترنم و با بسته‌بندی منحصربه‌فرد تلاش می‌کند جامعه هدف جدیدی را در صنعت بیمه مد نظر قرار دهد. ارمغان باران، مدل سفارشی‌سازی شده‌ای از بیمه‌نامه‌های ترنم باران بدون برگشت حق‌ بیمه است که با بسته‌بندی، کاربرد و بازار هدف خاص و با ماهیت سرمایه‌گذاری ارائه شده است. این بیمه‌نامه که به منظور هدیه‌دادن طراحی شده، با هدف توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری و آتیه‌اندوزی به بازار عرضه شده است. ازآنجاکه ماهیت ارمغان باران به‌عنوان نوعی از انواع بیمه‌های زندگی، در دسته‌بندی بیمه‌نامه‌های زندگی به شرط حیات جای می‌گیرد؛ لذا کاملاً با کاربرد ارمغان باران هماهنگ خواهد بود، زیرا هدیه‌دهنده باپیش فرض و آرزوی صحت، سلامت و طول عمر برای هدیه‌گیرنده،به‌واسطه ارائه هدیه‌ای هدفمند، از ایشان تقدیر می‌کند.

‌‌ ماهیت بیمه‌ای ارمغان باران

1. این محصول بیمه زندگی با نام تجاری بیمه‌نامه ارمغان باران، ازنوع بیمه‌های عمر به‌شرط حیات است که در شرکت بیمه باران بانام تجاری بیمه‌نامه ترنم باران شناخته می‌شود.

2. باتوجه به ویژگی‌های ارمغان باران، این بیمه‌نامه دارای بیش‌ترین کارایی درحوزه سرمایه‌گذاری است زیرا میزان زیادی ازحق بیمه پرداختی مشتری (نزدیک به 97 درصد)، مستقیماً وارد ذخیره ریاضی بیمه‌نامه شده وسرمایه‌گذاری می‌شود.

3. بیمه‌نامه ترنم باران وبه تبع آن بیمه‌نامه ارمغان‌باران، محصول انحصاری بیمه‌باران است که براساس الزامات بیمه‌مرکزی ج.ا.ایران، ازسوی هیچ شرکت بیمه‌گری دیگری قابل عرضه نیست.

‌‌  ارمغان باران برای چه اشخاصی مناسب است؟

این نوع بیمه زندگی،نوعی دوراندیشی و در مسیر ترغیب وتقویت فرهنگ پس‌اندازی برای افراد محسوب می‌شود. چون معمولاًدرسنین بالا، توانایی فعالیت وکسب درآمدبرای افراد کاهش می‌یابد و ازطرح دیگر، هزینه‌های زندگی بالا می‌رود، بهره‌مندی از حقوق دوم که به‌ صورت مستمری قابل دریافت است، می‌تواندریسک بازنشستگی مُرفه برای بسیاری از افراد را کاهش دهد.

‌‌ با این توضیح، جامعه مخاطبان این بیمه‌نامه، شامل:

-همه آن‌هایی است که درشرایط تورمی مستمراقتصاد و شرایط ابر تورمی فعلی، معضل مدیریت پس‌انداز و دارایی دارند.

- همه آن‌هایی که به این جمع‌بندی رسیده‌اندکه نباید دارایی خود را در بانک نگهداری کنند.

-همه آن‌هایی که برای ایجاد سپرتورمی برایدارایی‌های خود،علاقمند به حضور در زمینه‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر هستد، ولی تخصص ندارند.

-همه آن‌هایی که بهره‌مند یا ازسود تضمینی ع نیازبیننرفتناصل سرمایه،همواره ایجاد کننده آرامش خاطر برای آن‌هاست.

‌‌ تمایزات برتر ارمغان باران

به‌منظور افزایش جذابیت این بیمه‌نامه برای مشتریان درجمع‌آوری پول‌های خُرد و نامنظم پس‌اندازی، در این بیمه‌نامه، شناسه پرداخت یکتای تخصیص‌یافته به هربیمه‌نامه، حساس به مبلغ نیست ومشتری می‌تواند درهرزمان و بدون محدودیت در تکرار و تواتر، مبلغی را به‌ عنوان حق‌بیمه جدید، به پرداختی‌های قبلی خود اضافه کرده و قسمتی از حق‌ بیمه‌های سررسید آتی را تسویه کند.

دراین بیمه‌نامه وبه‌صورت تضمینی برای مدت 5 سال، به اندوخته ریاضی بیمه‌نامه که متعلق به بیمه‌گذاران است، سودسالانه 10 درصدکه به‌ صورت روز شمار محاسبه شده و تخصیص می‌یابد. همچنین بیمه‌نامه دارای سود مشارکت در منافع بدون سقف است به‌ نحوی‌ که درصورتی‌ که عملیات سرمایه‌گذاری بیمه باران،سودی بیش از سود تضمین شده، ایجاد کند، بیمه‌گذار در حداقل 85 درصد مازاد سود مشارکت نسبت به سودتضمینی، سهیم است.

درمقاطع زمانی کوتاه‌مدت سه ماهه، نرخ بازدهی سبدهای سرمایه‌گذاری به‌ همراه تقریبی از میزان سود مشارکت باقابلیت اطمینان مناسب، ارائه می‌شود. همچنین به‌عنوان خدمتی متفاوت وارزنده در صنعت بیمه کشور، درمقاطع زمانی 6 ماهه، سودمشارکت محاسبه و درحساب بیمه‌نامه/ سپرده ارمغان باران اعمال می‌شود. در رعایت آئین‌نامه‌های مصوب شورای عالی بیمه، بیمه‌باران مجاز است تا به ضمانت ذخیره ریاضی بیمه‌نامه،ازسال دوم به بعد بیمه‌نامه،به بیمه‌گذار اعطا ی وام و تسهیلات کند. همچنین این موضوع درحال پیگیری از جانب بیمه‌باران است که بانک‌ها وموسسات مالی و اعتباری به ضمانت ذخیره ریاضی بیمه‌نامه،به بیمه‌گذاران شرکت بدون ضامن، تسهیلات اعطا کنند.

 

‌‌ برگ‌های برنده برای مشتریان حقوقی (شرکت‌ها، سازمان‌ها و ادارات)

 1. در لحظه انعقاد قرارداد فیمابین بیمه‌باران ومشتریانی که اقدام به سفارش و خرید گروهی بیمه‌نامه ارمغان باران می‌کنند، تنها قسمتی از ارزش ریالی کارت‌های هدیه (تاسقف 50 درصد) به‌عنوان پیش‌ پرداخت یا تنخواه دریافت می‌شود. این مبلغ، صرف پرداخت قسط اول حق‌بیمه در فعالسازی تدریجی بیمه‌نامه‌ها خواهدشد. بدیهی است در صورت اتمام این تنخواه درحین دوره زمانی مجاز تعیین‌ شده برای فعال‌سازی هدایا، لازم است تنخواه مورد شارژ مجدد قرار گیرد.

 2. فرآیندفعال‌ سازی مقید به زمان است و هدیه‌گیرنده حداکثر در مهلت زمانی شش ماهه، مجاز به فعال‌سازی بیمه‌نامه خود بوده و در پایان این مهلت، امکان بهره‌برداری از هدیه خود را از دست می‌دهد. بااین توضیح، قطعاً درصدی از کار‌ت‌های هدیه توزیع‌ شده در مهلت زمانی مقرر فعال نشده و لذا هزینه‌ای را برای سازمان درپی نخواهند داشت.

3. درسفارش و خریدگروهی بیش از 2 هزار فقره بیمه‌نامه ارمغان باران، پاکت بسته‌بندی هدیه مطابق بانظر مشتری طراحی و سفارشی‌سازی می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر یا خرید بیمه‌نامه ارمغان، به دفاتر بازاریابی یا نمایندگی‌های شرکت بیمه باران در شهر خود مراجعه فرمایید. همچنین با ورود به وب‌سایت شرکت بیمه زندگی باران به آدرس www.baraninsurance.com محل و نقشة نمایندگی‌های بیمه زندگی باران را می‌‌یابید. شماره تلفن  78326000 (021) نیز پاسخگوی سؤالات شماست.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها