جدیدترین برنامه بن سلمان:

توسعه جنگل ها و ارتفاعات عربستان!

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان از عزم این کشور برای استراتژی سرمایه گذاری 13 میلیارد دلاری جهت توسعه منطقه عسیر به یک مقصد گردشگری اعلام کرده است و قصد دارد 10 میلیون بازدید کننده را تا سال 2030 جذب کند.

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (SPA) روز سه شنبه گزارش داد که استراتژی توسعه تحت عنوان "ارتفاعات عربی" به منظور دستیابی به یک رشد جامع ، بی سابقه و پایدار در عربستان است.

بودجه اختصاص داده شده پروژه های مهم حیاتی را از منابع مختلف تأمین می کند و جاذبه های گردشگری را در قله های کوه های عسیر و اطراف آن توسعه می دهد و این منطقه را به یک مقصد جهانی 4 فصل تبدیل می کند.

این منطقه بر زیبایی طبیعت و فرهنگ غنی آن ، که ترکیبی از اصالت و مدرنیته است ، تکیه خواهد کرد. این استراتژی همچنین به رونق اجتماعی و اقتصادی منطقه کمک خواهد کرد.

این 13 میلیارد دلار تأمین مالی پروژه های مهم حیاتی و توسعه جاذبه های گردشگری در اطراف و اطراف قله های کوه های آسیر و برجسته سازی میراث فرهنگی محلی و کمک به رفاه اجتماعی و اقتصادی منطقه را بر عهده دارد.

ولیعهد عربستان گفت: پروژه ارتفاعات عربستان برای جذب سرمایه گذاری داخلی و بین المللی است که به رشد اقتصادی موثر و پایدار کمک می کند. او تاکید کرد که این امر همچنین به ارائه فرصت های شغلی گسترده جدید کمک می کند ، ضمن افزایش کیفیت زندگی و بهبود خدمات و زیرساخت های اساسی منطقه ، از جمله ارتباطات ، مراقبت های بهداشتی ، حمل و نقل را نیز شامل می شود.

این برنامه ها مطابق با برنامه چشم انداز 2030 عربستان سعودی است - یک برنامه اصلاحی که توسط محمد بن سلمان برای تغییر و تنوع بخشیدن به سرمایه گذاری در اقتصاد پادشاهی و تضمین پیشرفت پایدار اجتماعی و اقتصادی ارائه شده است.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها