مهم و فوری / سهمیه بنزین تغییر کرد

سه سناریوی مهم مجلس برای تغییر بنزین سهمیه ای مشخص شد.

مستقل آنلاین : سهمیه بنزین از آبان ماه سال 1398 دو نرخی شد. سهمیه بنزین یک طرح برای هدفمندی مصرف سوخت در ایران بود. سهمیه بنزین در دولت احمدی نژاد از تیر ماه ۱۳۸۶ هر لیتر سهمیه بنزین سهمیه‌ای با نرخ ۱۰۰ تومان و بنزین آزاد ۴۰۰ تومان عرضه شد.

فریدون عباسی درباره برنامه‌های ساماندهی یارانه‌های پنهان اظهار داشت: چند طرح در مجلس درباره یارانه پنهان انرژی مطرح است؛ نخست اینکه بنزین به هر نفر اختصاص داده شود. طرح دیگر اینکه چگونه کسی که بنزین بیشتری مصرف می‌کند هزینه بیشتری بپردازد و در مقابل این اضافه پرداخت بین کسانی خودرو نداشته و از سوخت استفاده نمی‌کنند، توزیع شود و دیگری طرح وان(جایگزین سهمیه‌بندی بنزین) است، البته این طرح‌ها خام است و باید اشکالات اجرایی آنها برطرف شود.  

وی افزود: ما تمامی طرح‌های مطرح شده در خصوص یارانه سوخت را بررسی اولیه کرده و نظر کارشناسان مختلف و مشاوران کمیسیون را دریافت کرده و پاسخ هم داده‌ایم.

این نماینده مجلس اظهار کرد : باید قدرت صادرات فرآورده برای کشور حاصل شود و از صادرات مردم هم نفع ببرند یعنی کسی که اتومبیل شخصی ندارد هم در یارانه سهیم باشد. درواقع وقتی دارندگان خودرو یارانه سوخت دریافت می‌کنند و کسانی هم که خودرو ندارند در این یارانه سهیم باشند، ما باید به یک راه‌حل درست برسیم.  

 

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها