بازدید مدیرکل شیلات استان از محل پیشنهادی شیلات هرمزگان جهت احداث مرکز بازسازی ذخایر بندرلنگه

مدیرکل شیلات استان در بازدید از محل پیشنهادی شیلات هرمزگان جهت احداث مرکز بازسازی ذخایر بندرلنگه گفت: *افزایش مراکز بازسازی ذخایر آبزیان برای هرمزگان یک ضرورت است*

مدیرکل شیلات هرمزگان به همراه معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان، رئیس شیلات شهرستان بندرلنگه و رئیس اداره فنی و مهندسی شیلات هرمزگان از محل پیشنهادی شیلات هرمزگان جهت احداث مرکز بازسازی ذخایر بندرلنگه بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان؛ عبدالرسول دریایی در بازدید از این محل گفت: با پیگیری و تلاش شیلات هرمزگان با توجه به نیاز استان مراکز بازسازی ذخایر آبزیان در لنگه، قشم و جاسک در نظر گرفته شده است که در صورت تخصیص محل مناسب، حمایت و تامین اعتبار  روند اجرایی و احداث این مراکز آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت بازسازی ذخایر و حفظ ذخایر ژنتیکی آبزیان گفت: مراکز بازسازی ذخایر آبزیان ظرفیتی ویژه برای صنعت آبزی پروری و همچنین بازسازی ذخایر آبزیان است.

مدیر کل شیلات استان هرمزگان با اشاره به افزایش فشار بر ذخایر آبزیان در دریا ناشی از افزایش جمعیت و افزایش صید ، بازسازی ذخایر را یک ضرورت خواند و گفت: بدون شک تدام صید و صیادی پایدار نیازمند به بازسازی ذخایر آبزیان است.

وی افزایش صید از دریا، افزایش سرانه مصرف آبزیان در کشور،  جبران اثرات برداشت بی رویه از ذخائر ، ایجاد تعادل و توازن در ذخائر واکوسیستم دریایی را از دیگر دلایل و ضرورت های بازسازی ذخایر خواند.

گفتنی است استان هرمزگان با برخورداری از رتبه اول تولیدات شیلاتی، تنها از یک مرکز بازسازی ذخایر در منطقه کلاهی-میناب برخوردار است و افزایش مراکز بازسازی ذخایر آبزیان برای هرمزگان یک ضرورت است.

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها