با سرمایه گذاری 1.3 میلیارد دلاری طرح های توسعه؛

1500 فرصت شغلی جدید در منطقه ویژه‌ی خلیج فارس ایجاد می شود

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس از اجرای 12 طرح توسعه‌ای در این منطقه‌ی عظیم اقتصادی خبر داد و افزود: با تکمیل این طرح‌ها که در مرحله‌ی ساخت و نصب تجهیزات قرار دارند، بیش از هزار و 500 فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، «حسن خلج طهرانی» ایجاد زیرساخت‌های مناسب را سبب جذب سرمایه‌گذار جدید و افزایش تمایل سرمایه‌گذاران فعلی برای انجام طرح‌های توسعه‌ای دانست و گفت: تکمیل این طرح‌ها سبب اشتغال‌زایی هزار و 500 نفری می شود و عاملی برای کاهش نرخ بیکاری در استان خواهد شد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس در تشریح اجمالی نتایج اجرای این طرح‌ها بیان داشت: افزوده شدن 2.5 میلیون تن به ظرفیت گندله سازی، 3.4 میلیون تن بریکت آهن اسفنجی، 1.5 میلیون تن شش فولادی، 36 هزار تن حلال‌های نفتی، یک و نیم میلیون تن قیر و 41 هزار تن فرومنگنز می‌تواند جهشی چشمگیر در تولیدات این منطقه اقتصادی ایجاد کند.

وی میزان تقریبی سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای اجرای این 12 طرح را یک هزار و 367 میلیون دلار عنوان کرد و گفت: مناطق ویژه اقتصادی دارای مزایای متعدد برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان هستند و امیدوارم در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» در عمل بتوانیم منویات مقام معظم رهبری را اجرایی کنیم.

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها