میزان وام بازنشستگان در سال 1400 مشخص شد

طرح خرید اعتباری بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ هم ادامه دارد فقط امسال رقم این طرح حدود ۸۰۰ هزار تومان بیشتر از سال گذشته است.

طرح خرید اعتباری بازنشستگان در سال ۱۴۰۰ هم ادامه دارد، فقط امسال رقم این طرح حدود ۸۰۰ هزار تومان بیشتر از سال گذشته است. در سال گذشته طرح خرید اعتباری بازنشستگان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود، اما از سال جدید این رقم ۲ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

محمود مرتضایی‌فرد مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری در آخرین روزهای اسفند ماه سال گذشته از اجرای مرحله چهارم ارائه تسهیلات خرید کالا از فروشگاه‌های رفاه از ابتدای فروردین‌ ماه سال ۱۴۰۰ خبر داد و اعلام کرد در مرحله چهارم، مبلغ دو میلیون تومان در کارت حقوق بازنشستگان شارژ می‌شود که با استفاده از آن می‌توانند تا پایان اردیبهشت‌ماه، کالاهای مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های رفاه تامین کنند.

 

شرایط دریافت این تسهیلات چگونه است؟

به گفته مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری، بازنشستگان و وظیفه‌بگیرانی که خالص دریافتی آنها حداقل دو میلیون تومان باشد، می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند. بازپرداخت اقساط این تسهیلات در چهار قسط ماهانه و با کارمزد دو درصد از حقوق استفاده‌کنندگان کسر می‌شود.

لازم به ذکر است این طرح نیاز به هیچ ثبت نامی نیاز ندارد و برای همه بازنشستگان است و مبلغ خرید روی کارت حقوق بازنشستگان فعال می‌شود.

در سه مرحله گذشته رقم طرح خرید اعتباری بازنشستگان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود.

گفتنی است این تسهیلات فعلا برای بازنشستگان کشوری در نظر گرفته شده است و هنوز خبری از طرح خرید برای بازنشستگان تامین اجتماعی نیست.

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها