پوشاک زمستانی ۲ برابر گران تر شد!

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک از آغاز فروش پوشاک زمستانه و رکود در این بازار خبر داد و گفت: با توجه به مشکلات تامین مواد اولیه و افزایش نرخ ارز قیمت تمام شده پوشاک نسبت به سال قبل افزایش داشته، به‌طوری‌که مثلا یک قیمت پالتوی زنانه زمستانی تقریبا دو برابر شده، چرا که با کمبود مواد اولیه مواجه بودیم، اما در قیمت تمام شده مانتو زنانه که چهار فصل است حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش داشته است.

پوشاک زمستانی ۲ برابر گران تر شد!

ابوالقاسم آقاحسین شیرازی با بیان اینکه از رکود در بازار پوشاک زمستانی خبر داد و گفت: در حال حاضر فروش پوشاک زمستان آغاز شده و تقریباً اکثر فروشگاه‌ها لباس زمستانی تهیه کرده‌اند اما افزایش قیمت تمام شده پوشاک به دلیل افزایش نرخ ارز باعث کاهش توان خرید مردم شده و اوج گیری کرونا هم بر رکود حاکم بر بازار دامن زده است. 

وی با بیان اینکه بازار پوشاک زمستانی امسال با سال گذشته قابل مقایسه نیست، تصریح کرد: اگر به رونق بازار در سال گذشته نمره ۱۰۰ بدهیم امسال این نمره به صفر رسیده است.

به گفته رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک، تولید کنندگان با افزایش نرخ ارز، قیمت مواد اولیه، خرج کار، دستمزد و غیره و در پی آن افزایش قیمت تمام شده مواجه‌اند، اما با وجود اینکه صنف پوشاک بیشترین آسیب را از ویروس کرونا دیده، سازمان امور مالیاتی تسهیلاتی برای آن‌ها در نظر نگرفته و حتی مالیات را افزایش داده است. سازمان تامین اجتماعی هم در این شرایط کمکی به تولیدکنندگان نکرده، این در حالی است که دولت می‌تواند در این بخش به پرداخت حق بیمه کارگران کمک کند و موجب افزایش اشتغال شود.

شیرازی در پاسخ به اینکه قیمت پوشاک زمستانی نسبت به سال گذشته چقدر افزایش داشته نیز گفت: افزایش قیمت در اقلام مختلف متفاوت است. مثلاً یک قیمت پالتوی زنانه زمستانی تقریبا دو برابر شده، چرا که با کمبود مواد اولیه مواجه بودیم، اما در قیمت تمام شده مانتو زنانه که چهار فصل است حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش داشته است. همچنین در زمینه کت و شلوار که مانند مانتو زنانه چهار فصل است، قیمت محصول دوخته شده با پارچه‌های معمولی ۲۰ تا ۳۰ درصد و مدل‌های لاکچری ۶۰ تا ۷۰  درصد افزایش داشته است.

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها