پیش بینی بورس دوشنبه۶ مرداد

یک کارشناس بازار سرمایه عنوان کرد: به نظر می‌رسد بازار در روزهای آتی با فشار عرضه و اصلاح همراه باشد که این روند برای معاملات فردا نیز پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش مستقل آنلاین، علی‌رغم آنکه روز گذشته شاخص روندی خلاف انتظار را از خود نشان داد اما بازار سرمایه امروز با ریزش ۶۸۰۰ واحدی مجددا نزولی شد.

سلمان نصیرزاده، کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه در پیش‌بینی روند بازار فردا به تجارت‌نیوز گفت: طی روزهای اخیر شاهد بودیم که از سرعت رشد کلی بازار و صنایع مختلف کاسته شد. نکته مهم این است که در روزهای اخیر بازار شاهد خالص حقیقی بالایی بوده و از یک و دو هزار میلیارد تومان به سه و چهار هزار میلیارد تومان رسید. در طرف مقابل، حقوقی‌ها نیز در این روزها نقش فعال‌تری داشته و نسبت به حقیقی‌ها عرضه‌کننده‌های بزرگتری بودند.

وی افزود: همچنین به واسطه مجامع،نمادهای بزرگ متوقف شدند که این امر منجر به ایجاد خلل در بازار شد. در گزارش عملکرد سه‌ماهه نخست شرکت‌ها نرخ دلار نسبت به امروز بسیار پایین‌تر بود ولی در قیمت سهام دلار روز لحاظ شده که ناهمخوانی این دو رقم موجب شده تا با انتشار گزارش عملکرد سه‌ماهه نخست برخی نمادها با اصلاح مواجه شوند. با انتشار عملکرد مالی شرکت‌ها در سه ماهه دوم (تیر، مرداد و شهریور) و اعمال تاثیر افزایش نرخ دلار در صورت‌های مالی احتمالا یک حرکت انگیزشی مجدد در بازار ایجاد خواهد شد.

این کارشناس سرمایه اظهار کرد: از منظر معامله‌گری هم از اسفند سال ۹۷، بازار بین ۴۵ تا ۵۵ روز، حدودا شش الی هفت موج ممتد صعودی داشته و اکنون تقریبا ۶۰ روز است که بازار به معنای واقعی اصلاحی را تجربه نکرده است. با توجه به یک هفته معاملاتی اخیر و اصلاح بازار بر شاخص هم‌وزن که با رشد نمادهای بزرگتر اثر خود را از دست داد، انتظار می‌رود که بازار در روزهای آتی با فشار عرضه بیشتر و اصلاح شاخص مواجه شود که البته رفتاری کوتاه مدت بوده و بازار مجددا با گزارش‌های منتشره به روند صعود بازخواهد گشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای فردا نیز بازار با عرضه‌های بیشتری همراه خواهد بود و در خصوص بازار ارز نیز به نظر می‌رسد فعلا قیمت در محدوده ۲۲ تا ۲۴ هزار تومان در نوسان باشد.

منبع :تجارت‌نیوز

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها