استمرار حرکت «فولاد خراسان» در مسیر جهش تولید:

ثبت رکورد 14 «ذوب متوالی» در فولادسازی شماره 2 فولاد خراسان

کارکنان پرتلاش ناحیه فولادسازی شماره2 فولاد خراسان، رکورد خود را در زمینه ریخته گری پیاپی جا به جا کرده و موفقیت جدیدی در صرفه جویی مواد مصرفی و بالا بردن بهره وری در این ناحیه آفریدند.

ثبت رکورد 14 «ذوب متوالی» در  فولادسازی شماره 2 فولاد خراسان

معاون بهره برداری مجتمع فولاد خراسان، با اعلام این خبر و قدردانی از تلاش همه کارکنان بهره برداری، پشتیبانی و پیمانکاران، به خصوص تلاش گران واحد فولادسازی،  ابراز امیدواری کرد که در سال «جهش تولید» روند مثبت تولید در این مجتمع با همدلی و کار گروهی همه همکاران تداوم یابد.

بر اساس گفته مهندس زارع، فولادمردان خستگی ناپذیر واحد ریخته گری در ناحیه فولادسازی شماره2 با پشتوانه جدیت و تلاش شبانه روزی، موفق به شمش ریزی 14 ذوب پیاپی در یک سکوئنس این کارخانه شدند.

رئیس ریخته گری مجتمع فولاد خراسان هم، در تشریح جزئیات این خبر گفت: در روز دوشنبه، 30 تیرماه 1399، با ریخته گری کردن 14 پاتیل مذاب 110 تنی به صورت پیوسته و بدون تعویض تاندیش ریخته گری، این رکورد را به ثبت رساندیم. این درحالی است که رکورد قبلی در این ناحیه مربوط به 27 خرداد 1399 با  ریخته گری پیاپی 13 ذوب بوده است.

 مهندس راستگو این موفقیت را متاثر از هماهنگی بسیار خوب میان همکاران واحدهای نت (تعمیر و نگهداری)، ریخته گری، نسوز و ذوب دانست و تشریح کرد: هر چه تعداد ذوب های متوالی (اصطلاحا: در یک سکوئنس) بیشتر باشد، نشان دهنده کاهش چشمگیر ضایعات و بهره وری بالای تولید با صرفه جویی در انرژی، مواد اولیه و مواد نسوز مصرفی است.

وی حداکثر زمان ذوب گیری با یک تاندیش ریخته گری را،  به دلیل محدودیت عمر مفید مواد نسوز مصرفی، 10تا 11 ساعت اعلام کرد و افزود: ریخته گری تعداد ذوب های بیش تر در یک بازه زمانی، با هماهنگی میان همه نیروهای درگیر در تولید و تعمیرات، آماده به کاری تجهیزات ریخته گری و نیز رساندن به موقع ذوب به بخش ریخته گری میسر می شود.  

راستگو با بیان این که مدت انجام این 14ریخته گری متوالی، حدود 11 ساعت بوده، این نکته را یادآور شد که شروع ثبت  این رکورد همزمان با شروع به کار همکاران در شیفت C  بوده و ادامه و پایان آن توسط همکاران شیفت D به انجام رسیده است.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها