مدیر امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد؛

توسعه سایت جزایر ناز و کمپ پارک ریگو با 7 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار

مدیر امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم از توسعه و ساماندهی سایت جزایر ناز و کمپ پارک ریگو با 7 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، به گزارش فارس امیر سلکی با اشاره به دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم برای تفویض اختیار سایت جزایر ناز و کمپ پارک ریگو به مدیریت امور درگهان عنوان داشت: از تاریخ 12 بهمن‌ماه سال گذشته که این تفویض اختیار به‌منظور انجام فعالیت‌های توسعه‌ای و ساماندهی سایت جزایر ناز و کمپ پارک ریگو صورت گرفت، تاکنون 7 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار به حوزه‌های عمرانی، رفاهی و گردشگری این دو سایت تخصیص‌یافته است.

وی افزود: گام نخست ما در سایت گردشگری جزایر ناز، جمع‌آوری نخاله‌ها و پاک‌سازی ساحل،  آماده‌سازی پارکینگ و تسطیح ساحل ناز برای تسهیل دسترسی گردشگران بود. به همین منظور ساخت برج مراقبت باند پروازی با سازه‌های چوبی، نصب 10آلاچیق چوبی، 20 سایبان چتری، چندین سکوی سیمانی به همراه چندین المان از جانوران آبزی در این سایت ساخته و جاگذاری شد.

به گفته سلکی، تعمیر و رنگ‌آمیزی بیلبوردهای تبلیغاتی این سایت، نصب پرچم با میله‌های گالوانیزه به دلیل جلوگیری از فرسایش،  تعمیر، نصب و رنگ‌آمیزی تأسیسات روشنایی، نصب کانکس اداری سایت ناز و انتقال دو سرویس بهداشتی متحرک با 6 چشمه در هر سرویس از دیگر اقدامات انجام‌شده در این مدت بوده است.

مدیر امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم همچنین به ادامه عملیات عمرانی در این سایت اشاره کرد و گفت: با همکاری سایر بخش‌های عمرانی سازمان درحال‌توسعه مساحت پیورس شده در این سایت، تسطیح ساحل و ایجاد امکانات بهتر برای پذیرایی از گردشگران و ساکنان جزیره هستیم.

سلکی با تأکید بر اقدامات انجام‌شده در کمپ پارک مهتاب(ریگو) عنوان داشت: با تلاش‌های صورت گرفته برای توسعه فضای خدماتی و سبز این کمپ، پس از اتمام بیماری کووید 19 آماده پذیرایی از گردشگران در این منطقه هستیم.

وی با یادآوری پروژه‌های انجام‌شده در این کمپ پارک گفت: خرید و نصب میله پرچم گالوانیزه، ساخت و نصب سایبان چتری، سکوی سیمانی، ترمیم پیوس و خرابی سکوهای سیمانی، تعمیر تأسیسات روشنایی، تسطیح ساحل با ماشین‌آلات سنگین و نصب سرویس‌های بهداشتی بخشی از فعالیت‌های مدیریت امور درگهان برای ساماندهی کمپ پارک مهتاب در این مدت بوده است. 

مدیر امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: توسعه فضای سبز با کاشت گونه‌های مختلف گیاهی و درختی، تعمیر مخزن بتنی آب و ساخت المان معرفی کمپ پارک مهتاب از اقدامات دیگر صورت گرفته در این مدت بوده است.

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها