خبر خوش برای سهام داران بورس

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در واکنش به خبر طرح مجلس برای اخذ مالیات از سکه، ارز و سهام، تاکید کرد: مالیات بر عایدی سهام را اولویت نمی‌دانیم و رویکرد مجلس تقویت بازار سرمایه است.

به گزارش مستقل آنلاین : مهدی طغیانی در حساب توییتری خود در رابطه با خبر طرح مجلس برای اخذ مالیات از سکه، ارز و سهام، نوشت: جنجال مجدد بر سر طرح مالیات بر عایدی سرمایه مشکوک است. مجدد اعلام میکنم اصل طرح هنوز در دستور کار کمیسیون قرار نگرفته و مالیات بر عایدی سهام را هم اولویت نمی‌دانیم.

گفتنی است، پیش از این در خبرها در گزارشی نوشته بود: جزییات طرح نمایندگان مجلس برای مالیات بر عائدی سرمایه نشان می‌دهد که دریافت مالیات از سکه، ارز و سهام در دستور کار است.

در مقدمه این طرح آمده است: در همین راستا طرح قانون مالیات بر عایدی سرمایه با هدف حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری مولد، کاهش نوسانات بازارهای دارایی از جمله خودرو، مسکن، طلا و ارز و همچنین جلوگیری از افزایش قیمت ناگهانی این بازارها، پیشنهاد می‌شود. اعمال این مالیات موجب خواهد شد انگیزه سوداگری در بازارهای دارایی کاهش یافته و در نتیجه منجر به جلوگیری از افزایش قیمت نامتعارف در این بازارها خواهد شد. با خروج سوداگران از این بازارها، متقاضیان واقعی این دارایی ها، از جمله اقشار با درآمدهای متوسط و پایین، راحت تر خواهند توانست خودرو و مسکن که از جمله دارایی‌های ضروری خانوار محسوب می‌شود را خریداری کنند. همچنین افرادی که در اثر سوداگری در این بازارها، از افزایش قیمت این دارایی‌ها منتفع شده اند، مکلف خواهند شد بخشی از سود خود را به عنوان مالیات به دولت پرداخت کنند تا به نفع عموم مردم هزینه شود.

 
منبع: جماران

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها