کارشکنی‌ها در آزادسازی اراضی ملی قشم بی تاثیر است

با قاطعیت به آزادسازی زمین‌های ملی و دولتی تصرف شده ادامه می‌دهیم

سازمان منطقه آزاد قشم با قاطعیت به آزادسازی زمین‌های ملی و دولتی تصرف شده ادامه می‌دهد و کسانی که منافع‌شان با این حرکت به خطر افتاده است، نمی‌توانند در این راه مانع ایجاد کنند.

با قاطعیت به آزادسازی زمین‌های ملی و دولتی تصرف شده ادامه می‌دهیم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم شامگاه چهارشنبه در نشست بررسی رفع تصرفات اخیر اراضی ملی و دولتی در جزیره کفت: فعالیت‌های اخیر یگان حفاظت از اراضی ملی و دولتی این سازمان در رفع تصرف‌های غیرقانونی اراضی درجزیره قشم تاثیرگذار بوده است.

حمیدرضا مومنی افزود: عملکرد مثبت این یگان در ماموریت‌ها و انجام وظایف اصلی قابل تقدیر و ضروری است که همه‌ی بخش‌های مربوط درسازمان به این امر کمک کنند.

وی ادامه داد: فعالیت‌های اخیر این سازمان برای آزادسازی زمین‌ها یک حرکت بزرگ برای احقاق حقوق مردم است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: مشکلات مالی، اداری و قضایی این مهم باید هرچه سریع‌تر برطرف شود.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها