نماینده مجلس شورای اسلامی:

قیمت خودرو براساس قیمت نهاده‌های تولید تعیین شود

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران گفت: نمایندگان مجلس یازدهم هم‌زمان با سال جهش تولید، در حال تدوین طرحی هستند تا براساس آن، نظارت بر نحوه قیمت‌گذاری و همچنین کنترل بازار خودرو افزایش یابد.

قیمت خودرو براساس قیمت نهاده‌های تولید تعیین شود

سیدمهدی فرشادان با انتقاد از اینکه در سال‌های گذشته قیمت‌گذاری خودرو به درستی انجام نشده است، گفت: نبود نظارت بر نحوه قیمت‌گذاری و هرج و‌ مرج در آن سبب جولان دلالان و واسطه‌گران در بازار خودرو شده است.

او همچنین گفت: قیمت‌گذاری خودرو باید براساس قیمت واقعی نهاده‌های تولید باشد و یا این که مواد اولیه با قیمت مناسب در اختیار خودروسازان قرار بگیرید.

نماینده سنندج، دیواندرە و کامیاران با اشاره به سیاست‌های جدید دولت و خودروسازان در فروش خودرو، گفت: با اعمال روش‌های متفاوت در فروش، قیمت خودرو در بازار شیب نزولی پیدا می‌کند.

او با اشاره به طرح‌های فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش خودرو بعنوان سیاست جدید خودروسازان بیان کرد: با این روش عدالت در توزیع خودرو انجام می‌شود چرا که همه واجدان شرایط امکان ثبت‌نام اولیه در طرحهای فروش را خواهند داشت.

فرشادان در ادامه تنها راه عبور از التهاب بازار را تعیین قیمت خودرو بر اساس حاشیه بازار دانست و گفت: چرا باید در جایی که خودروسازان نیاز مالی دارند، دلالان از اختلاف قیمت کارخانه و بازار سودمند شوند؟ 

وی تصریح کرد: مجلس یازدهم با رویکرد حمایت از صنعت داخلی و تولید ملی به دنبال اصلاح شرایط فعلی خواهد بود.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها