فولاد خراسان تندیس سیمین 2 ستاره جایزه مدیریت ملی انرژی ایران کسب کرد

با توجه به عملکرد مجتمع فولاد خراسان در استقرار استاندارد سیستم مدیریت انرژی، دستیابی به معیارهای مصرف بهینه انرژی و پتانسیل‌های موجود در این بخش، این مجتمع در پنجمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی ایران در حوزه صنایع دارای استاندارد ملی معیار مصرف انرژی، با سه پله ارتقا موفق به کسب تندیس سیمین 2 ستاره گردید.

فولاد خراسان تندیس سیمین 2 ستاره جایزه مدیریت ملی انرژی ایران کسب کرد
​به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد خراسان، این مجتمع با توجه به عملکرد خود در استقرار استاندارد سیستم مدیریت انرژی، دستیابی به معیارهای مصرف بهینه انرژی و پتانسیل‌های موجود در این بخش، در پنجمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی ایران در حوزه صنایع دارای استاندارد ملی معیار مصرف انرژی، وارد گردونه رقابت با سایر شرکت‌ها گردید.

حمیدرضا زارع، معاون بهره‌برداری فولاد خراسان، اظهار داشت: با توجه به مجموعه فعالیت­‌های قابل‌توجه انجام گرفته در بخش مدیریت انرژی و نتایج حاصل شده و همچنین در چارچوب استفاده از استانداردها و مدل‌های ساختاری مدیریت انرژی بین‌المللی مانند ISO 50001:2018، رعایت استاندارد ملی معیار مصرف انرژیISIRI 9653 ، توجه به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی در شرکت فولاد خراسان، ایجاد ساختار مدیریت انرژی شامل شورای عالی و کمیته‌های تخصصی انرژی در سطح شرکت و ایجاد فرآیندهای یکپارچه، این شرکت در پنجمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی حضور یافت.

رئیس کمیته انرژی فولاد خراسان گفت: اجرای طرح­‌های بهبود و بهینه­‌سازی فرآیند تولید فولاد، بهینه‌­سازی مصرف انرژی و کاهش مصرف انرژی، از اقدامات شرکت فولاد خراسان در راستای بهینه­‌سازی انرژی است و همچنین تلاش در جهت کاهش مصارف انرژی در خطوط تولید نورد، فولادسازی و احیای مستقیم، با رعایت استاندارد معیار مصرف انرژی در صنعت فولاد و شاخص‌های عملکردی فولاد خراسان در حوزه مصارف برق و گاز عمدتا تحت شاخص معیارهای تعیین‌شده توسط سازمان ملی استاندارد ایران، از دیگر فعالیت‌های این مجتمع بوده است.

زارع تصریح کرد: تعریف و اجرایی کردن اقدامات و پروژه‌های بهبود عملکرد انرژی از جمله تفاهم‌نامه با شرکت دانیلی ایتالیا درخصوص به‌روزآوری تکنولوژی کوره قوس الکتریکی فولادسازی، نصب درایو بر روی کمپرسور اصلی به منظور کاهش مصرف برق در واحد احیا مستقیم، تغییر کاربری پمپ آب به منظور تغییر طراحی برای مصرف آب و برق، تغییر غبارگیر از حالت تر به خشک و کاهش مصرف آب، از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی افزود: در راستای انجام فرآیند ارزیابی و بر اساس هماهنگی‌­های صورت گرفته، بازدید و ارزیابی میدانی از مجتمع توسط تیم ارزیاب معرفی شده از طرف سازمان مدیریت صنعتی ایران، به‌صورت فشرده و به مدت یک روز در آذر ماه 1398 به انجام رسید.

معاون بهره‌برداری فولاد خراسان، کسب این جایزه را مرهون تلاش، همت و پشتکار اعضای تیم کمیته‌های انرژی در مجتمع دانست  و از تمامی همکارانی که نقش موثری در این موفقیت داشته‌اند تشکر و سپاسگزاری کرد.

گفتنی است همایش نهایی این جایزه با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده به علت شیوع بیماری کرونا و با هدف رعایت فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی، به صورت مجازی در سوم اردیبهشت‌ماه سال 1399 برگزار شد.

شایان ذکر است هدف از تعریف و اعطای «جایزه ملی مدیریت انرژی»، ترویج استانداردهای سیستم مدیریت انرژی و معیارهای مصرف بهینه انرژی، توسعه فرهنگ دستیابی به اهداف سازمانی با استفاده از مفاهیم مدیریت انرژی و همچنین ایجاد انگیزه و شور و شوق جهت انجام این اقدامات در کشور است.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها