معاون وزیر راه

۱۰۰میلیاردتومان بلیت قطار مسترد شد

شرکت‌های ریلی مسافری و باری از شیوع کرونا لطمه بسیاری دیده‌اند. فقط برای استرداد بیلت قطارهای نوروزی بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت پرداخت شده است. شرکت‌های ریلی حال خوشی نداردند ولی سعی کرده‌اند تعدیل نیرو انجام ندهند.

۱۰۰میلیاردتومان بلیت قطار مسترد شد

مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: هیچ نیرویی از شرکت‌های ریلی به دلیل کاهش فعالیت‌ها ناشی از شیوع کرونا، تعدیل نشده است.

 

سعید رسولی درباره میزان خسارات وارده به شرکت‌های ریلی بر اثر کرونا به مهر گفت: خسارات متعددی به شرکت‌های ریلی وارد شده که بر اقتصاد شرکت‌های ریلی اثر معکوس گذاشته است. نه تنها شرکتهای حمل و نقل ریلی مسافری، بلکه شرکت‌های ریلی باری و خدماتی نیز از این موضوع خسارت دیده‌اند.

 

وی افزود: در دو ماه گذشته و ایام پیش رو شرکت‌های حمل و نقل ریلی با تعداد قطار کمتری فعالیت کرده و خواهند کرد اما حقوق تمام پرسنل خود را باید به موقع پرداخت کنند.

 

مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان بابت استرداد بلیت‌های مسافری از سوی شرکت‌های ریلی مسافری بابت فروش بلیت سفرهای نوروزی به مردم پرداخت شده است؛ اما در مجموع میزان خسارات وارده به شرکت‌ها و راه آهن بسیار بیشتر از این است.

 

او در خصوص نحوه حمایت از شرکت‌های ریلی تصریح کرد: بسته‌ای برای حمایت از شرکت‌های ریلی دیده شده است از جمله تسهیلات کم بهره به بنگاه‌ها که البته کمک‌های دیگری نیز برای کمک به آنها در نظر و مورد پیگیری است.

ضمن اینکه ماهیت رفتاری کرونا از آنجایی که غیر قابل پیش‌بینی است، آثار اقتصادی آن هم به صورت خطی قابل پیش‌بینی نیست که بتوانیم بر اساس خساراتی که در دو ماه اخیر به شرکت‌های ریلی وارد شده، میزان خسارات احتمالی در ماه‌های آتی را هم پیش‌بینی کنیم.

 

رسولی یادآور شد: از اوایل اسفند ماه جلسات مستمر با شرکت‌های ریلی داشته‌ایم و اعلام کردیم در کنار آنها هستیم؛ اما از این شرکت‌ها خواسته‌ایم به هیچ عنوان سراغ تعدیل نیرو نروند و سعی کنند تا بدون تعدیل نیرو با کمک هم از این بحران عبور کنیم.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: هر زمان که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کند، فعالیت قطارهای مسافری از سر گرفته می‌شود.

 

رسولی درباره انتشار شایعاتی در خصوص تعدیل گسترده نیرو در شرکت‌های ریلی خاطرنشان کرد: تنها یکی از شرکت‌های ریلی تصمیم به تعدیل نیرو گرفته بود که با مدیرعامل آن شرکت درباره انصراف از این تصمیم مذاکره کردیم. تا کنون هم گزارشی از اینکه این اتفاق رخ داده باشد، دریافت نکرده‌ام.

وی یکی از اقدامات حمایتی را در اختیار شرکت‌های ریلی قرار دادن تسهیلات با بهره پایین و با دوره تنفس مناسب از محل منابع تسهیلات حمایتی کرونا عنوان و اظهار کرد: ما قرار نیست فقط وضع موجود را حفظ کنیم؛ بلکه قصد داریم در سال جهش تولید، اقداماتی که سال گذشته در حوزه حمایت از تولید ناوگان ریلی داشتیم را تشدید کنیم.

 

مدیرعامل شرکت راه آهن تصریح کرد: شرکت‌های داخلی تولیدکننده واگن امسال با سرعت بیشتری فعالیت خواهند کرد. در سال ۹۹ حداکثر استفاده را برای ایجاد تحول در حمل و نقل ریلی خواهیم برد.

 

 

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها