افزایش ارزش ماده معدنی با احداث کارخانه فرآوری

افزایش ارزش ماده معدنی با احداث کارخانه فرآوری افزایش باعث ایجاد انگیزه برای معادن با ذخیره کم و اقتصادی شدن آنها می‌شود.

افزایش ارزش ماده معدنی با احداث کارخانه فرآوری

جلسه تصمیم گیری در رابطه با معادن مس 

به گزارش سرویس اقتصادی مستقل آنلاین و به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، جلسه تصمیم گیری در رابطه با معادن مس استان کرمان با حضور نایب رییس هیات مدیره ایمپاسکو، معاون فنی صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، مسئول سرمایه گذاری ایمپاسکو و نماینده شرکت در استان، مجری طرح احیای معادن کوچک مقیاس شرکت ملی مس، نماینده خانه معدن استان کرمان و کارشناس طرح و بهره برداران و سرمایه گذاران معادن استان برگزار شد.

به گزارش مستقل آنلاین پس از برگزاری جلسات بی تو بی با تمام بهره برداران و سرمایه پذیران و بررسی های کلینیکی تفاهم نامه تشکیل کنسرسیوم میان بهره برداران 7 معدن جهت انجام مشارکت و تضمین خوراک با هدف احداث کارخانه فرآوری، زمینه فعال سازی و توسعه این 7 معدن در منطقه بردسیر کرمان منعقد شد.

افزایش ارزش ماده معدنی

ارزش ماده معدنی با احداث کارخانه فرآوری افزایش خواهد یافت که این موضوع زمینه ساز ایجاد انگیزه برای معادن با ذخیره کم و اقتصادی شدن آنها می‌شود.

 4 معدن جهت دریافت وام با امضای صورتجلسه میان صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی و بهره برداران، معرفی شد تا بعد از دریافت وام مشکلات تامین سرمایه در گردش رفع شود. امیدواریم با این اقدامات در این راستا شاهد احیا و فعال سازی آن معادن باشیم.

شایان ذکر است که مجری فعال سازی معادن کوچک مقیاس شرکت ملی مس ایران در این جلسه حضورداشت و صورتجلسه ای با یکی از بهره برداران معادن مس برای مهیا کردن زمینه سرمایه گذاری و فعال سازی آن معادن و توافق نامه اولیه ای جهت خرید تضمینی با یکی از معدن داران توسط سرمایه گذار بخش خصوصی منعقد شد.

طبق گزارشی که ارائه شد مشکلات مطرح شده نبود کارخانه فرآوری و کمبود نقدینگی در معادن کوچک مقیاس به جهت تکمیل اکتشاف، سرمایه گذاری در بخش احداث کارخانه فرآوری و تکمیل اطلاعات پایه بود.


جلسه تصمیم گیری معادن کوچک مقیاس سنگ آهن

با برگزاری جلسه بررسی های کلینیکی معادن کوچک مقیاس سنگ آهن استان کرمان با حضور نماینده انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن نبود نقدینگی و مشکلات مالی، مشکلات میان بهره برداران و سازمان محیط زیست و منابع طبیعی و نیز مشکلات ناشی از پروانه های پایان اکتشاف از سوی معدنکاران استان مطرح شد.
نماینده شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با اعلام آمادگی جهت سرمایه گذاری و خرید محصولات معادن سنگ آهن کوچک مقیاس با توجه به نیاز این مجموعه، پایان جلسه را اعلام نمود.

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها