قیمت دام زنده + امروز 23 اردیبهشت ماه

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور گفت: در حال حاضر، قیمت بره نر ۵۰ کیلویی آماده کشتار کیلویی ۲۶۰ تا ۲۷۰ هزار تومان است.

قیمت دام زنده + امروز 23 اردیبهشت ماه

افشین صدر دادرس از کاهش قیمت دام زنده به دلیل افزایش زایش‌ها و کاهش قیمت دلار خبر داد.

وی با بیان اینکه قیمت دام زنده سبک نسبت به انتهای سال ۱۴۰۲ و ابتدای سال ۱۴۰۳ کاهشی شده‌است، گفت: در حال حاضر قیمت بره نر ۵۰ کیلویی آماده کشتار کیلویی ۲۶۰ تا ۲۷۰ هزار تومان است. این در حالی‌است که قیمت‌ها به کیلویی ۲۹۰ تا ۳۰۰ هزار تومان هم رسیده بود.

وی در تشریح چرایی کاهش قیمت دام زنده سبک گفت: وارد فصل تولید شده‌ایم و زایش‌ها افزایش یافته و جمعیت دام زیاد شده است. در حقیقت، چون عرضه زیاد شده قیمت دام نیز کاهش یافته و از طرفی قیمت دلار نیز کاهشی شده است.

مدیرعامل اتحادیه دام سبک کشور در پاسخ به اینکه نوسانات نرخ دلار چه تاثیری می‌تواند بر قیمت تمام شده تولید دام زنده سبک داشته باشد، گفت: دارو، واکسن و مکمل‌ها مشمول دریافت ارز ترجیحی نیستند و با نوسانات قیمت دلار تغییر می‌کنند.

از طرفی، چون چوپان‌های افغانستانی که در نقاط مختلف کشور فعالیت می‌کنند حقوق خود را به کشورشان می‌فرستند دلاری حقوق می‌گیرند که اگر قیمت دلار افزایش یابد دستمزد آن‌ها و در نهایت هزینه تمام شده تولید نیز افزایش می‌یابد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها