واردات و اورهال ۹۲ فروند هواپیما و هلی‌کوپتر در دولت سیزدهم

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از واردات و اورهال ۹۲ فروند هواپیما و هلی‌کوپتر از ابتدای دولت سیزدهم تا پایان سال ۱۴۰۲ خبر داد.

واردات و اورهال ۹۲ فروند هواپیما و هلی‌کوپتر در دولت سیزدهم

جعفر یازرلو افزود: از ابتدای آغاز به کار دولت سیزدهم تا پایان سال گذشته، ۶۶ فروند هواپیمای مسافری در تایپ‌های مختلف وارد کشور شد که عمده آنها را هواپیماهای بزرگ تشکیل می‌دهد.

وی گفت: همچنین در این مدت هفت فروند هواپیمای سبک با کاربری‌های آموزشی، حمل اعضای حیاتی بدن بیماران مرگ مغزی و… وارد شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان‌کرد: در مدت یاد شده پنج فروند هلی‌کوپتر نیز وارد کشور شد؛ بر این اساس مجموع واردات هواپیماهای بزرگ، آموزشی و هلی‌کوپتر به ۷۸ فروند رسید.

وی با اشاره به سخنان اخیر رییس سازمان هواپیمایی کشوری مبنی بر اورهال هواپیماهای زمین‌گیر، ادامه‌داد: بررسی تعدادی از هواپیماهای زمین‌گیر که پیوست‌های فنی و عملیاتی آن توجیه ایمنی و صرفه اقتصادی، را تأیید می‌کرد باعث شد در سال گذشته ۱۴ فروند هواپیما به ناوگان خدمت بازگردانده شود.

یازرلو تصریح‌کرد: به این ترتیب و با در نظر گرفتن مجموع ناوگان وارداتی و اورهال شده، ۹۲ فروند هواپیما و هلی‌کوپتر از آغاز دولت سیزدهم تا پایان سال گذشته وارد ناوگان شده است.

وی در عین حال خاطرنشان‌کرد:‌ البته تعدادی از این ناوگان اکنون به چرخه خدمت وارد شده و تعدادی دیگر در حال گذراندن مراحل رجیستر، انجام عملیات فنی و …. است که به‌تدریج وارد ناوگان هوایی خواهند شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها