معاون هلدینگ «ومعادن»:

سود خالص شرکت شهید قندی؛ ۴۳ درصد بالاتر از سود مصوب

در سال‌های اخیر، شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی یزد با نماد بورسی «بکام» با تحولات و چالش‌های متعددی همراه بوده است؛ از رویکرد جدید مجموعه به ارتقاء تکنولوژی و تولید فیبرنوری گرفته تا زمزمه‌های جابجایی محل کارخانه و فروش زمین‌های آن در منطقه صفائیه شهر یزد و …

سود خالص شرکت شهید قندی؛ ۴۳ درصد بالاتر از سود مصوب

در ادامه، گفتگوی صورت‌گرفته با  معاون برنامه‌ریزی، بودجه و نظارت بر امور شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات را در مورد وضعیت فعلی شرکت شهید قندی می‌خوانید:

روند کار خوب است اما انتظارات بیشتر است

دکتر محمدحسین قائمی‌راد روند کار در شرکت تولیدی کارخانجات شهید قندی یزد را خوب ارزیابی کرد و گفت: روند کار شرکت با توجه به تیم مدیریتی پاک‌دست در شرایط خوبی بسر می‌برد. بازده این شرکت بر اساس روند خوب است، اما بر اساس سرمایه شرکت، قابلیت‌های موجود در مجموعه و ظرفیت‌هایی که در صنعت وجود دارد، معتقدم باید تلاش‌های بیشتری انجام شود و انتظارات زیادی از این مجموعه داریم.

پیش‌بینی سود ۲۰۰ میلیاردی تا پایان سال

معاون هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با تاکید بر اینکه شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی یزد با وصول بیش از ۶۰ درصد مطالبات خود نشان داد در این زمینه خوب عمل کرده، افزود: این شرکت در حال خروج از انحصار مخابرات است، همچنین از نظر بودجه سالانه ۳۳ درصد عقب است با این‌حال پیش‌بینی می‌کنم تا پایان سال‌جاری ۲۰۰ میلیارد تومان سود محقق کند. وی تصریح‌کرد: در صورتی‌که شرکت شهید قندی اقدام به خرید تجهیزات و ماشین آلات جدید نماید، شرایط بهتر خواهد شد و ما در این زمینه همچون گذشته آماده حمایت مالی و پشتیبانی لازم هستیم.

لزوم اجرای طرح‌های نوسازی و توسعه ای

این مسئول شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات درخصوص صنعت کابل‌سازی و میزان فروش محصولات شرکت شهید قندی گفت: این شرکت باید علاوه بر نوسازی خطوط تولید و ایجاد سرمایه در گردش، در دیگر کشورها سرمایه‌گذاری کند و بازارهای بیشتری در اختیار بگیرد تا اعتبار پیشین خود را هر چه سریعتر به‌دست آورد. وی افزود: در زمینه سرمایه‌گذاری، درحال‌حاضر مسئولان شرکت شهید قندی در حال مذاکره با کشور عراق و افغانستان برای طرح‌های توسعه‌ای و بهسازی دراین دو کشور هستند.

موضوع زمین ‌های صفائیه

دکتر قائمی‌راد در پاسخ به این سوال که چه راهکار پیشنهادی برای تعیین تکلیف زمین‌های صفائیه شرکت شهید قندی در دست دارید گفت: موضوع انتقال کارخانه، به‌دلیل آسیب احتمالی به دستگاه‌ها و تجهیزات شرکت، موجب اتلاف سرمایه می‌شود، با توجه به اینکه براساس مستندات رسمی، فعالیت‌های این شرکت هیچ‌گونه آلایندگی ایجاد نمی‌کند، بنابراین امکان ادامه فعالیت‌ شرکت شهید قندی و شرکت‌های زیر مجموعه آن در محل فعلی و در محدوده شهری هیچ مشکل زیست‌محیطی ندارد. معاون برنامه ریزی، بودجه و نظارت بر امور شرکت‌های گروه سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با تاکید بر اینکه از مجموع ۸۶ هکتار زمین کارخانه، ۲۰ هکتار آن محدوده عملیاتی و ۶ هکتار آن برای طرح‌های توسعه آتی شرکت، کفایت می‌کند، تصریح کرد: ما به‌عنوان هلدینگ توسعه معادن پیشنهاد می‌دهیم شرکت از جابجایی کارخانه منصرف شود و با فروش هر چه سریعتر ۶۰ هکتار زمین ارزنده خود، با اجرای طرح‌های نوسازی و توسعه‌ای پیشرفت قابل توجهی را برای مجموعه رقم زند. وی همچنین تاکید کرد: در هر شرایط و زمانی که این زمین‌ها به‌فروش برسد، منابع حاصل از آن به‌طور حتم در استان یزد سرمایه‌گذاری خواهدشد. دکتر قائمی‌راد افزود: درهرصورت تصمیم‌گیری در این‌باره صرفاً به‌عهده هلدینگ نیست، به‌همین‌دلیل قرار است کمیته‌ای تخصصی جابجایی شرکت را بررسی نماید و پس از اعلام نظر کارشناسی این کمیته، با استانداری و شهرداری یزد و دیگر مسئولان ذیربط وارد مذاکره شویم تا تصمیم نهایی دراین باره اتخاذ شود.

گزارش‌ها عالی، قیمت سهم پائین!

دکتر قائمی‌راد در پاسخ به این سوال که چرا قیمت نماد بکام متناسب با گزارش های کدال این شرکت نیست، پاسخ داد: قیمت نماد بکام روی تابلو از اهمیت زیادی برخوردار است اما برخی مسائل سیاسی و رفتاری بر نمادهای بورسی ایران تاثیر می‌گذارد، با این‌حال هدف ما بالا رفتن قیمت سهم نیست، بلکه به‌دنبال بالا بردن NAV سهم و بالا بردن ارزش ذاتی این سهم هستیم چرا که اگر خلق ارزش ایجاد نشود، در نهایت سهامدار خرد متضرر خواهد شد.

سخنی با سهامداران

دکتر قائمی راد در پایان خطاب به سهامداران شرکت شهید قندی یزد گفت: این تصمیم با خود سهامدار است که سراغ صندوق‌های با درآمد ثابت برود یا در بورسِ ایران با تمام ریسک‌های آن سرمایه‌گذاری کند، اما اگر کسی وارد بورس شد باید ریسک و کلیه شرایط حاکم را بپذیرد. این مسئول ارشد شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات تاکید کرد: بکام سهم ارزنده و خوبی است، از نظر NAV  بسیار بالاتر از قیمت کنونی آن است و در آینده روند این سهم مثبت و رو به رشد خواهد بود. وی همچنین تصریح کرد: ما در جایگاه هلدینگ، جلوی هزینه‌های غیرضروری را گرفته و نظارت خوبی بر شرکت داریم و به سهامداران بکام نوید می‌دهم با صبوری به نتیجه مطلوب خواهند رسید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها