موثقی نیا در نشست کارگروه کنترل مدیریت شرکت مس:

اهداف شرکت مس قابل تحقق است/ مس دره‌آلو در چند قدمی افتتاح

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: مدیریت جدید شرکت ملی صنایع مس، مسیر تحولی را طی می کند.

اهداف شرکت مس قابل تحقق است/ مس دره‌آلو در چند قدمی افتتاح

به گزارش مس پرس، محمدرضا موثقی نیا در نشست کارگروه کنترل مدیریت شرکت ملی صنایع مس با بیان این مطلب اظهار داشت: گزارش های دریافتی از شرکت ملی صنایع مس، نویدبخش رویکرد مثبت این شرکت در تولید و توسعه است و برنامه‌ها و اهداف پیش بینی شده قابل تحقق است. این روند، حاصل تلاش گروه مدیریتی جدید است.

وی ادامه داد: به رغم کاهش برق تابستانی، اما در تولید 6 ماهه این شرکت خلل چندانی وارد نشد و حتی در برخی موارد همچون استخراج ماده اولیه و تولید (کنسانتره مس،کنسانتره مولیبدن،کنسانتره طلا و نقره، مفتول و ...)، با افزایش محصول مواجه شد.

برنامه افتتاح دره‌آلو تا پایان آبان

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به برنامه افتتاح طرح تجهیز معدن مس دره آلو تا پایان آبان گفت: ظرفیت تولید سالانه این طرح، 100 هزار تن کنسانتره با عیار 26 درصد مس است که در آن حدود 13 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.

وی افزود: این شرکت 16 طرح توسعه ای، 49 طرح نوسازی و بهسازی، 21 طرح زیرساختی و 18 طرح مسئولیت اجتماعی با مجموع سرمایه گذاری ارزی و ریالی به ترتیب 3.1 میلیارد یورو و 42 هزار میلیارد تومان در حال اجرا دارد.

احداث نیروگاه‌های خورشیدی و بادی با ظرفیت 1050 مگاوات

امیر خرمی شاد مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در این نشست با اشاره به اقدامات این شرکت طی 2 ماهه مدیریت جدید، تصریح کرد: برنامه‌ریزی برای تولید صنایع پایین دستی با هدف بالا بردن ارزش افزوده در تولید محصولات، پیگیری امور صندوق بازنشستگی مس (ذیل ماده 17 قانون جامع رفاه) از طریق نهادهای بالادستی و ایجاد نظم در روند تامین نیازمندی های بازرگانی، از جمله این اقدامات است.

وی ادامه داد: تعیین تکلیف معادن کوچک مس تا پایان امسال، ایجاد کمیته مدیریت نقدینگی، توجه ویژه به سرمایه انسانی، پیگیری برای تاسیس 2 شرکت سهامی عام پروژه و غیره، از مهمترین اقدامات 2 ماه اخیر شرکت مذکور است.

خرمی شاد با اشاره به طرح‌های توسعه برق شرکت ملی صنایع مس بیان داشت: طبق گزارش ارائه شده، 8 طرح به ظرفیت 1050 مگاوات برق در برنامه این شرکت است که در قالب احداث نیرگاه خورشیدی و بادی تدوین شده است.

وی افزود: از این تعداد پروژه، طرح 5 +25 مگاواتی خورشیدی مس شهر بابک با پیشرفت بیش از 11 درصد در حال اجراست. 3 طرح دیگر (نیروگاه های خورشیدی 150 مگاواتی میمند، 250 مگاواتی هریس و 320 مگاواتی سرچشمه) در مرحله مناقصه است.

پیاده سازی نظام برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد

غلامرضا ملاطاهری، معاون طرح و برنامه و بودجه شرکت ملی صنایع مس در این نشست با اشاره به تغییر و اصلاح ساختار شرکت ملی صنایع مس گفت: در مدیریت جدید، با هدف پیاده سازی نظام برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد شرکت، شاخص های برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد از همه معاونت ها و شرکت های 100 درصدی احصا شد.

وی ادامه داد: تدوین فرآیند کمیته سرمایه گذاری و سیاستگذاری و برنامه‌ریزی برای بازمهندسی فرآیندهای شرکت، گام دیگری بود که طی این مدت صورت گرفت. این امر موجب شد تا از افزایش قیمت ها روی طرح ها و به هم ریختگی فرآیند تصویب و اجرای طرح‌های توسعه جلوگیری شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها