ضعیف ترین رئیس تاریخ بانک مرکزی،سفیر ایران در قطر شد!

صالح آبادی که پیش از دلار را به 50 هزار تومان رسانده بود و کشور را دچار مشکلات اقتصادی کرده بود،سفیر ایران در قطر شد!

ضعیف ترین رئیس تاریخ بانک مرکزی،سفیر ایران در قطر شد!

علی صالح‌آبادی، سفیر جدید ایران در دوحه دیروز(چهارشنبه) با سلطان بن سعد المریخی، وزیر مشاور قطر در امور خارجه دیدار و نسخه‌ای از استوارنامه خود را به وی تقدیم کرد.

به نقل از خبرگزاری رسمی قطر(قنا)، وزیر قطری در این دیدار برای صالح‌آبادی آرزوی موفقیت در انجام ماموریت جدید کرد.

گفتنی است تا پیش از این حمیدرضا دهقانی دستیار وزیر خارجه و مدیرکل خاورمیانه و شمال آفریقا از سال ۱۳۹۷، رئیس اداره اول خاورمیانه و شمال آفریقا، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان همکاری‌های اسلامی در جده، رئیس مرکز مطالعات خاورمیانه و خلیج فارس در دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه، معاون نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در بیروت، معاون مدیرکل آموزش و توسعه نیروی انسانی و رئیس اداره آموزش وزارت امور خارجه و دبیر اول سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق ، عهده دار سمت سفیر ایران در قطر بود که از 25 آبان 1399 کار خود را آغاز کرده بود.

صالح آبادی

وی همچنین گفت که در راستای تقویت روابط دوجانبه و همکاری گسترده‌تر در تمامی زمینه‌ها تمام تلاش خود را خواهد کرد.

علی صالح‌آبادی به جای حمیدرضا دهقانی به عنوان سفیر جدید ایران در قطر انتخاب شد.

 صالح‌آبادی در ۱۴ مهر ۱۴۰۰ با تصویب هیأت وزیران و حکم سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس کل بانک مرکزی دولت سیزدهم منصوب شد. وی در طول ریاست بر این بانک با نوسان ارز مواجه بود و نرخ دلار آمریکا را از محدوده ۳۰ هزار تومان تحویل گرفت و در نهایت با دلار ۴۲ و ۴۳ هزار تومانی، از این پست استعفا داد. استعفای او در جلسه ۸ دی ۱۴۰۱ هیأت دولت پذیرفته شد و محمدرضا فرزین به عنوان رئیس کل جدید بانک مرکزی جمهوری اسلامی جایگزینش شد و بلافاصله پس از استعفای او دلار مجددا کاهش یافت!

 

صالح آبادی همچون سایر مدیران دولت رئیسی دانش آموخته دانشگاه امام صادق(ع) است که سیستم آموزشی این دانشگاه، ترکیبی از علوم حوزوی و علوم جدید است. هدف از تأسیس این دانشگاه، آموزش نیروی انسانی با توانایی علمی در یکی از رشته‌های دانشگاهی همراه و همسو با دانش دینی برای مدیریت در سمت‌های کلیدی و اصلی جمهوری اسلامی اعلام شده‌است.

گفتنی است پس از قدرت گرفتن دولت رئیسی،موج تسخیر مناصب سیاسی و اقتصادی توسط فارغ التحصیلان این دانشگاه و به تبع آن وخامت اوضاع اقتصادی و سیاسی  آغاز شد که علی صالح آبادی یکی از نمونه های آن است.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

  • عبدالله

    کاش عنوان امام صادق رو از این دانشگاه حذف می کردند چون فارغ التحصیلان این دانشگاه با حرفها و کارهایشان پیروی از امام را اثبات نکردند و بر عکس عمل کردند
    بزرگترین ضربه ها رو از لحاظ اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی به مردم وارد کردند و از پستی به پستی دیگر انتقال پیدا کردند و دریغ از یک عذر خواهی کوچک

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها