عیدی سال 1402 فرقی می کند؟ کارگران دولت به افزایش واریزی امسال امیدوار باشند؟

نگرانی اقدامات اخیر سازمان امور استخدامی در مورد عیدی پایان سال کارگران دولت است؛ کارگران دولت رای دیوان عدالت در دست دارند که باید عیدی آن‌ها کارگری و حداقل دو پایه حقوق باشد؛ با این حال، سازمان امور استخدامی در تلاش است این رای را منتفی ساخته و عیدی کارمندی به کارگران دولت بپردازد.

عیدی سال 1402 فرقی می کند؟ کارگران دولت به افزایش واریزی امسال امیدوار باشند؟

به گزارش مستقل آنلاین؛ ایلنا نوشت: فعالان پویش طرح ساماندهی از رایزنی با نمایندگان مجلس خبر دادند.

این هفته مجلس شورای اسلامی تعطیل است و نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه‌ی خود به سر می‌برند اما فعالان پویش طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت از دیدار با آن‌ها خبر می‌دهند.

این فعالان می‌گویند: در دیدارهایی که با نمایندگان در شهرهای مختلف داشتیم، همگی اعلام کردند با تصویب طرح ساماندهی و حذف پیمانکاران موافق هستند؛ آن‌ها اعلام کردند علیرغم مخالفت سازمان امور استخدامی، پای تصویب طرح ایستاده‌اند.

فعالان پویش اعلام کردند: با این حساب، امیدواریم در هفته آینده طرح ساماندهی با رای بالا در صحن مجلس مصوب شود. ضمن اینکه رئیس کمیسیون اجتماعی اعلام کرده قرار است در بودجه سال بعد، اعتبار تبدیل وضعیت را در نظر بگیرند.

به گفته‌ی این فعالان، طرح ساماندهی بار مالی ندارد و دولت نمی‌تواند به این بهانه تصویب طرح را منتفی سازد.

نگرانی بعدی، اقدامات اخیر سازمان امور استخدامی در مورد عیدی پایان سال کارگران دولت است؛ کارگران دولت رای دیوان عدالت در دست دارند که باید عیدی آن‌ها کارگری و حداقل دو پایه حقوق باشد؛ با این حال، سازمان امور استخدامی در تلاش است این رای را منتفی ساخته و عیدی کارمندی به کارگران دولت بپردازد.

کارگران دولت می‌گویند: به نظر می‌رسد سازمان امور استخدامی با قانون و حقوق قانونی کارگران مخالفت می‌کند؛ امیدواریم اجازه ندهند حقوق کارگران ضایع شود.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.