عرضه خودروهای وارداتی در بورس/ شرایط خرید خودروهای وارداتی اعلام شد + جزییات و قیمت

بر اساس وعده وزارت صمت واردت خودرو کلید خورد و در مجموع حدود ۲۱ هزار دستگاه خودرو از برندهای کیا و چانگان وارد کشور شدند و قرار است این خودروها در بورس کالا عرضه شوند.

عرضه خودروهای وارداتی در بورس/ شرایط خرید خودروهای وارداتی اعلام شد + جزییات و قیمت

به گزارش مستقل آنلاین؛ بالاخره خودروهای وارداتی به کشور رسید و در بورس کالا پذیرفته شد و احتمالا این خودورها سه‌شنبه در بورس کالا عرضه شود؛ چانگان در بورس کالا چقدر قیمت می‌خورد؟

به نوشته رایااستور، بر اساس وعده وزارت صمت واردت خودرو کلید خورد و در مجموع حدود ۲۱ هزار دستگاه خودرو از برندهای کیا و چانگان وارد کشور شدند و قرار است این خودروها در بورس کالا عرضه شوند.

هفته گذشته در جلسه‌ای با حضور رئیس جمهور و معاون اول وی مصوب شد که عرضه اولیه خودروهای وارداتی یا همان چانگان چینی تا امروز سه‌شنبه ۴ بهمن ماه در بورس کالا عملیاتی شود.

به گفته برخی از منابع احتمالا این عرضه برای دو مدل چانگان CS35 و CS55 خواهد بود؛ به نظر می‌رسد که احتمال عرضه CS35 بیشتر خواهد بود.

قیمت این خودرو ۱۶ تا ۱۹ هزار دلار است که قیمتی بین ۷۰۰ تا ۹۸۰ میلیون تومان می‌شود؛ اما با توجه به هزینه‌های گمرگ و… احتمالا قیمت این خودرو در بورس کالا به بیش از یک میلیارد تومان برسد.

البته برخی از کارشناسان عقیده دارند که قیمت خودرو در بورس کالا با توجه به حجم تقاضا و عرضه به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان خواهد رسید.

پس از ماه‌ها ابهام بالاخره زمان عرضه خودروهای وارداتی مشخص شد و وزارت صمت نیز اعلام کرد که در ماه‌های آینده این خودروها به دست مردم خواهد رسید. امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت، در این رابطه در گفتگو با ایبنا اعلام کرد: ۱۰ درصد از خودروهای وارداتی به‌صورت فوری و به محض خرید تحویل داده می‌شوند. اما ۹۰ درصد این خودروهای فروخته‌شده حدوداً ۳ تا ۶ ماه بعد از خرید تحویل مشتری خواهند شد.

شرایط خرید خودروهای وارداتی از بورس

علیرضا صادقی، رئیس اداره نظارت بر بازار بورس‌های کالایی سازمان بورس با تشریح شرایط و زمان خودروی وارداتی در بورس کالا گفت: قیمت پایه زمانی که عرضه خودروها توسط عرضه‌کننده اعلام شود، مشخص و منتشر خواهد شد. همچنان هر کد ملی قادر به درخواست سفارش یک خودرو است و محدودیت سابقه خرید از سال ۱۳۹۸ که توسط وزارت صمت اعلام شد نیز به قوت خود باقی است.

رئیس اداره نظارت بر بازار بورس‌های کالایی سازمان بورس با اشاره به اینکه همه ۲۱ هزار و ۱۴۰ دستگاه خودرو به صورت یکجا و در یک زمان در بورس کالا عرضه خواهند شد، تصریح کرد: در ارتباط با این خودروها، همان محدودیت‌های پیشین خرید خودرو از بورس کالا پابرجاست؛ به بیان دیگر، همچنان هر کد ملی قادر به درخواست سفارش یک خودرو است و محدودیت سابقه خرید از سال ۱۳۹۸ که توسط وزارت صمت اعلام شد نیز به قوت خود باقی است.

صادقی با اشاره به اینکه کشف قیمت براساس مدل حراج خواهد بود، عنوان کرد: قیمت، براساس قیمت پایه‌ای که عرضه‌کننده اعلام می‌کند در مکانیزم حراج تعیین می‌شود و خودروها در قالب رقابت به فروش می‌روند. به بیانی دیگر، خریداران قیمت‌های خود را از طریق کارگزار در سامانه معاملات وارد می‌کنند و از طریق مکانیزم حراج، قیمت کشف می‌شود. قیمت پایه در زمانی که عرضه خودروها توسط عرضه‌کننده اعلام شود، مشخص و منتشر خواهد شد.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.