دو خودروی وارداتی جدید سایپا مشخص شدند + تصاویر و مشخصات

خودروهای وارداتی وی جی وی U75 پلاس و زوتی T300 با سایپا می آیند.

دو خودروی وارداتی جدید سایپا مشخص شدند + تصاویر و مشخصات

به گزارش مستقل آنلاین؛ به تازگی، تصاویری به دست ما رسیده است که نشان می دهد شرکت سایپا دو کراس اوور چینی جدید را برای واردات در نظر دارد.

وی جی وی U75 پلاس و زوتی T300 با سایپا می آیند

 

سایپا یکی از خودروسازانی بود که خیلی زود برای واردات اعلام آمادگی کرد و خیلی زود نمونه های خود را به ایران آورد. این خودروساز که با نشان چانگان قرار بود وارد پروسه مونتاژ شود، اعلام کرد حالا قرار است خودروهای چانگان را به صورت وارداتی عرضه کند و بعد آن ها را به مرحله مونتاژ خواهد رساند. پیش تر اعلام شد چانگان CS35 پلاس اولین خودروی وارداتی خواهد بود که به بورس کالا می آید و یونی تی هم بعد از آن عرضه خواهد شد. اما حالا تصاویر اختصاصی ما نشان می دهند که دو کراس اوور چینی دیگر از نشان های VGV و زوتی هم در راه ایران هستند.

 

دو خودروی وارداتی جدید سایپا مشخص شدند (2)

 

در تصاویری که یکی از مخاطبان اسب بخار برای ما ارسال کرده، روند آخرین پروژه های سایپا نشان داده شده است. در این تصاویر، که به نظر می رسد در یکی از مراسم داخلی این شرکت منتشر شده است، دو کراس اوور جدید چینی به عنوان وارداتی های سایپا عنوان شده اند. در این تصویر کراس اوورهای وی جی وی U75 پلاس و زوتی T300 را می بینیم که قبلاً در فهرست وارداتی های سایپا نبودند. واژه های CBU و CKD در بالای این تصاویر نشان می دهد که سایپا برنامه دارد این خودروها را ابتدا به صورت وارداتی و با پروسه مونتاژ به بازار ایران عرضه کند. البته قبلاً هم در خبری اعلام کردیم که پارس خودرو قرار است محصولات VGV را در ایران مونتاژ کند و بر همین اساس، به نظر می رسد دو خودرو مذکور توسط پارس خودرو وارد شوند و بعد به مرحله مونتاژ برسند.

 

 

نشان VGV از زیرمجموعه های سینوتراک چین است که در حوزه خودروهای کار و تجاری فعالیت داشت و به تازگی، با نشان وی جی وی به بازار خودروهای سواری ورود کرده است. این نشان را با کِشنده هوو در ایران می شناسیم که ابتدا توسط ایران خودرو دیزل و بعد توسط ماموت خودرو در ایران عرضه شد. اما حالا قرار است وی جی وی U75 پلاس به عنوان یک کراس اوور وارداتی به بازار ایران بیاید. در واقع، این خودرو نسخه اسپرت تر و قوی تر از U70 است که به پیشرانه ۲ لیتر توربوشارژ مجهز می شود که توان تولید نهایت قدرت ۲۲۴ اسب بخار و نهایت گشتاور ۳۸۵ نیوتن متر گشتاور را دارد. قدرت از طریق جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک AT به چرخ های جلو می رسد. این اعدا نشان می دهد که اگرچه نشان ناشناخته VGV برای واردات انتخاب شده، اما این خودرو در بحث مشخصات فنی قدرتمند است.

مشخصات زوتی

 

 

دو خودروی وارداتی جدید سایپا مشخص شدند (3)

 

اگر نام زوتی T300 برای شما آشناست تعجبی ندارد، چراکه نمونه های این خودرو سال ۹۸ در شرکت خودروسازان راین دیده شده بود و قرار بود این خودرو در آن زمان به بازار ایران آید، اما حالا به عنوان یکی از گزینه های وارداتی سایپا در نظر گرفته شده و بعداً قرار است در خط تولید پارس خودرو به مونتاژ برسد. زوتی T300 یک کراس اوور جمع و جور شهری است که به پیشرانه ۱٫۵ لیتر ۴ سیلندر مجهز است. نمونه تنفس طبیعی این خودرو قدرت ۱۱۲ اسب بخار را با گشتاور ۱۴۳ نیوتن متر تولید می کند و جعبه دنده ۵ سرعته دستی و یا CVT اتوماتیک مسئولیت انتقال قدرت را به چرخ های جلو دارند. نمونه توربو T300 توانی معادل ۱۴۴ اسب بخار را دارد و می تواند گشتاوری بیش از ۲۰۰ نیوتن متر را به جعبه دنده CVT و چرخ های جلو منتقل کند. احتمالاً نسخه توربو و با جعبه دنده CVT را برای بازار ایران خواهیم داشت.

 

دو خودروی وارداتی جدید سایپا مشخص شدند (4)

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.