چالش بزرگ برای بازنشستگان

در حالی که این روزها مساله بیمه‌ی تکمیلی به یک چالش بزرگ برای بازنشستگان کارگری بدل شده، یک فعال صنفی بازنشستگان پیشنهاد کرد که «کانون عالی» در قرارداد بیمه تکمیلی بازنگری کند.

به گزارش مستقل آنلاین؛ یک بازنشسته خواستار ورود کانون عالی بازنشستگان به مساله بیمه تکمیلی شد.

مساله بیمه‌ی تکمیلی، این روزها به یک چالش بزرگ برای بازنشستگان کارگری بدل شده است؛ بازنشستگان از سطح پایین خدمات بیمه تکمیلی و تاخیرها در پرداخت هزینه درمان انتقاد دارند.

مروتی (بازنشسته کارگری) در این رابطه با اشاره به انتخاب اعضای جدید هیات مدیره کانون عالی بازنشستگان کارگری گفت: انتظار داریم اعضای جدید هیات مدیره کانون عالی به مقوله‌ی بیمه تکمیلی مسئولانه ورود کنند؛ احتمالاً بازنگری در قرارداد بیمه تکمیلی می‌تواند بخشی از مشکلات درمانی بازنشستگان را برطرف کند. لااقل بخشی از رنج‌های بازنشستگان را کاهش دهد؛ یکی از دغدغه‌های اصلی بازنشستگان کارگری، امروز بحث دارو و درمان است.

به گفته‌ی وی، درمان رایگان از الزامات قانون الزام تامین اجتماعی‌ست اما در دهه‌های گذشته، دارو و درمان سال به سال پولی‌تر و کالایی‌تر شده است. ضعف‌های عمده‌ی این حوزه با حضور بیمه تکمیلی بیشتر شده است.

 

به اجبار پول بابت بیمه تکمیلی می‌پردازیم

 

مروتی اضافه می‌کند: اوضاع به گونه‌ای پیش رفته که با اینکه خلاف قانون الزام، به اجبار پول بابت بیمه تکمیلی می‌پردازیم، بازهم از خدمات گسترده و رایگان بهره‌مند نیستیم. به همین دلیل است که توقع داریم در قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان تجدید نظر کنند؛ هم سطح خدمات و پوشش آن باید افزایش یابد و هم در زمان ارائه خدمات باید تسهیل‌گری کنند؛ باید بیمه تکمیلی را موظف کنند تا با تمام مراکز درمانی، کلینیکی و پاراکلینیکی بخش خصوصی قرارداد ببندند؛ نباید بازنشسته به یک مرکز مراجعه کند و به او بگویند ببخشید با بیمه تکمیلی قرارداد نداریم!

 

منبع: ایلنا

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها