افزایش حقوق بازنشستگان برای همه قطعی شد/ بازنشسته ها بیانیه دادند

بیانیه کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر با اعلام اینکه افزایش حقوق مستمری‌بگیران سایر سطوح دور از هیجان‌زدگی محقق شد، تاکید کرد که انتظار دارد در اسرع وقت نسبت به صدور احکام اصلاحی جدید بازنشستگان غیرحداقل‌بگیر تأمین‌اجتماعی یعنی اعمال افزایش ۳۸ درصد و مبلغ ثابت ۵۱۵ هزار تومان اقدام شود.

به گزارش مستقل آنلاین؛ کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر سراسر کشور در بیانه‌ای اعلام کرد: افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران سایر سطوح تأمین‌اجتماعی ثابت کرد که مطالبه‌گری و مداومت در استیفای حق همراه با صبر و تدبیر و به دور از هیجان‌زدگی نتایج راهگشایی را به دنبال خواهد داشت.

طبق اعلام سازمان تامین اجتماعی، در این بیانیه‌ تاکید شده است «متاسفانه افراد و جریان‌هایی به پیروی از اهداف و اغراض شخصی و گروهی، بی‌مهری‌هایی را متوجه برخی مسؤلان کردند، اما اینگونه اقدامات خللی در عزم و اراده خدمتگزاران صدیق نظام وارد نساخت. این رهاورد مهم، اندوخته‌ها و تجربیات گرانبهایی نیز با خود به همراه داشت که ضروری است ابعاد گوناگون آن مورد بررسی قرار گیرد. هجمه‌هایی نسبت به رئیس جمهور، اعضای دولت، معاون اول رئیس جمهور، وزیر سابق و سرپرست فعلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر مسؤلان صورت پذیرفت. این اتفاق مهم بار دیگر ثابت کرد مطالبه‌گری و مداومت در استیفای حق همراه با صبر و تدبیر و به دور از هیجان زدگی نتایج راهگشایی را به دنبال دارد.»

 

در اسرع وقت نسبت به صدور احکام اصلاحی جدید بازنشستگان اقدام شود

 

در این بیانیه همچنین آمده است: «کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر سراسر کشور ضمن حمایت همه‌جانبه از موکلان خود و تقدیر و تشکر از رویکرد قانونمدارانه مسؤلان، از کلیه تلاش‌های مستمر دلسوزان قدردانی کرده و انتظار دارد در اسرع وقت نسبت به صدور احکام اصلاحی جدید بازنشستگان غیرحداقل‌بگیر تأمین‌اجتماعی یعنی اعمال افزایش ۳۸ درصد و مبلغ ثابت ۵۱۵ هزار تومان اقدام شود.»

کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر سراسر کشور همچنین ضمن تقدیر و تشکر از رئیس جمهور به دلیل صدور دستور پیگیری ویژه در راستای رفع موانع و مشکلات و جلب رضایتمندی اقشار بازنشستگان اعلام کرد: تصمیم درباره افزایش رسمی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران غیرحداقل بگیر تأمین‌اجتماعی برخاسته از نص صریح قانون، دیدگان پریشان و نگران بسیاری از بازنشستگان و مستمری‌بگیران دغدغه‌مند تأمین‌اجتماعی را به سرانجامی نیکو روشن ساخت و کام‌شان را شیرین کرد.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: کانون‌ عالی کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر سراسر کشور آمادگی کامل خود را به منظور تحقق پیشنهاد سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر بهبود معیشت اقشار بازنشستگان و مستمری‌بگیران از طریق تاسیس شرکت‌های سرمایه‌گذاری و ایجاد صندوق‌های زمین و ساختمان اعلام کرده و امیدواریم حرکت در مسیر ارتقای رضایتمندی بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی بیش از پیش، همه جانبه و با شتاب بیشتری ادامه یابد.

«محمدهادی زاهدی وفا» سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۲۷ مردادماه جاری از افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح، مطابق مصوبه شورای‌عالی کار یعنی ۳۸ درصد به‌اضافه مبلغ ثابتِ ۵۱۵ هزار و ۱۶۶ تومان خبر داد و گفت: افزایش حقوق و احکام اصلاح‌شده بازنشستگان از شهریورماه اعمال خواهد شد.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها