معاون پشتیبانی و تأمین منابع مالی شستا:

آماده انتشار حقوق و مزایای شرکت‌های شستا هستیم

نوروزیان با اشاره به اینکه حقوق‌ها در شرکت‌های شستا نجومی نیست و اغلب شرکت‌ها در کف حقوق قرار دارند، تاکید کرد: برای انتشار حقوق و مزایای شرکت‌های شستا آمادگی کامل داریم.

به گزارش شستا رسانه، نوروزیان، معاون پشتیبانی و تأمین منابع مالی شستا، در همایش سراسری شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی با حضور در پنل “تولید؛ حاکمیت شرکتی، شفافیت و انظباط مالی”  عنوان کرد: شفافیت و انظباط مالی نکته مهمی است و نشان می‌دهد که همه دستگاه‌ها نسبت به عملکرد شستا حساسیت دارند، وقتی گردش مالی در یک مجموعه بزرگ اقتصادی سر به ۲۰۰ هزار میلیارد می‌‌گذارد طبیعتا  هر اتفاقی محتمل است اما باید جلوی فساد و عدم شفافیت را بگیریم و این فقط دامنگیر کشور ما نیست.

وی ادامه داد: اگر قرار است انضباطی اتفاق بیفتد با کاغذبازی نمی‌شود و باید به سمت هوشمندسازی حرکت کنیم، لذا به این منظور در شستا بیگ دیتاها وجود دارد وقتی این حجم عظیم از دیتاها هست خیلی راحت می‌توان آنها را کنترل کرد و جلوی منافذ فساد را گرفت.

وی با اشاره به اینکه حسابرسی داخلی شرکت‌ها را باید کنترل کرد، یادآور شد: یکی از موضوعات مهم افشاء و انتشار اطلاعات است، ما موضوع پنهانی نداریم، ما آمادگی داریم حقوق و مزایای شرکت‌ها را منتشر کنیم و به واقع حقوق‌ها در بسیاری از شرکت‌های شستا نجومی نیست.

 نوروزیان ادامه داد: انصافا کارهایی که در سامانه‌های شستا انجام شده به لحاظ شفافیت بسیار ارزشمند است که من نظیر آن را در سایر بخش‌های اقتصادی حتی دولت کمتر مشاهده کردم. همچنین ما باید با مراجع نظارتی تعامل داشته باشیم و اصل هم بر این است که عملکرد درستی داشتیم مگر اینکه خلافش ثابت شود.

وی همچنین تصریح کرد: موضوع دیگر بحث بازنگری آئین‌نامه‌هاست. ما آئین‌نامه معاملات شستا را اصلاح کرده و منتظر تصویب آن هستیم. ما به شما نمی‌گوئیم این را داخل هیئت مدیره ببرید اما از شما خواهش می‌کنیم به عنوان الگو از آن استفاده کنید. بنابراین یکی از کارهای مهم در راستای شفافیت اصلاح آئین‌نامه هاست.

معاون پشتیبانی و تأمین منابع مالی شستا تشریح کرد: موضوع دیگر وصول مطالبات در انظباط مالی است، که برای این دستورالعمل آن را نوشتیم، گاهی مطالبات شستا از مراجع بیرونی عدد بزرگی است

نوروزیان در پایان به اهمیت موضوعاتی از جمله فناوری اطلاعات، حل و فصل اختلافات قراردادی، احراز  صلاحیت علمی کارشناسان حقوقی، سامان‌دهی حقوق‌ها و قراردادها، بحث کمیته سرمایه انسانی و تأمین مالی و همچنین توجه به استفاده از ظرفیت‌ نیروی انسانی و ارتقای تخصصی آنها در شرکت‌های تابعه شستا اشاره کرد.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها