وزیر اقتصاد در مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صنعت و معدن تأکید کرد:

در نظر گرفتن تمایزات ویژه متناسب با رسالت بانک‌های توسعه‌ای کشور

وزیر اقتصاد در مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صنعت و معدن با اشاره به تفاوت رسالت بانک‌های توسعه‌ای نسبت به بانک‌های تجاری، بر ضرورت درنظر گرفتن تمایزات متناسب با ماهیت فعالیت بانک‌های توسعه‌ای تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک صنعت و معدن به نقل از شادا، سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صنعت و معدن که بعد از ظهر چهارشنبه (۲۹ تیرماه) با حضور سایر اعضای مجمع این بانک برگزار شد، ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات انجام شده در این بانک از آمادگی وزارت اقتصاد برای رفع مشکلات بانک‌های کشور خبر داد و با اشاره به تعامل بین بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: لازم است با انجام مذاکرات با بانک مرکزی و سایر بنگاه‌های مرتبط، مشکلات موجود بانک‌ها به صورت اساسی و همسو با منافع اقتصادی کشور حل و رفع شود.

وی با تاکید بر الزام اجرای کامل قوانین و انجام فعالیت در چارچوب مقررات، نسبت به ارتقاء وضعیت فعلی بانک‌ها و تحقق اهداف شبکه بانکی ابراز امیدواری کرد.

خاندوزی در ادامه با اشاره به جایگاه و اهمیت رسالت بانک‌های توسعه ای ، بر در نظر گرفتن وجه تمایزات متناسب با رسالت این بانک‌ها تاکید کرد و تعامل خوب بین بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی را فرصت مناسبی برای تحقق این موضوع دانست.

*اصلاح ساختار مالی بانک‌ها در برنامه دولت*

سید عباس حسینی، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی نیز در این جلسه با تاکید بر ضرورت حمایت از شبکه‌ بانکی در شرایط اقتصادی موجود گفت: در شرایطی که شبکه بانکی کشور متحمل شدیدترین و سخت‌ترین تحریم‌های خارجی قرار دارد، بانک‌های دولتی تحت فشار تکالیف متعدد داخلی هستند و لازم است با ایجاد و تقویت هماهنگی این فشارها را به حداقل کاهش داد.

حسینی با یادآوری همگرایی نهادها و بخش‌های مختلف مرتبط با فعالیت شبکه بانکی کشور از اصلاح ساختار مالی بانک‌ها خبر داد.

بر اساس گفته‌های معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی، افزایش سرمایه، سیاست‌های جدید در تقسیم سود و همچنین وصول مطالبات بانک‌ها از دولت از جمله مواردی است که در این اصلاحات مورد توجه قرار گرفته است.

*اهتمام بانک صنعت معدن در پرداخت تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان*

علی خورسندیان، مدیر عامل بانک صنعت و معدن نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارش از فعالیت این بانک در یک‌سال گذشته از پرداخت بالغ بر ۴۸۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات در سال ، 1400توسط بانک صنعت و معدن خبر داد و افزود: در راستای تحقق شعار سال، توجه به تولید دانش‌بنیان در دستور کار قرار گرفت و در یک سال گذشته ۴۴۰ فقره  تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت شد.

خورسندیان در ادامه با بیان اینکه بالغ بر۴۵۰هزار میلیارد ریال از مطالبات وصول شده است، به اهم دستاوردهای این بانک در بازه زمانی مذکور اشاره کرد؛ اقدامات مناسب در حوزه تامین مالی زنجیره‌ای (سامانه استعلام اسناد تجاری و سامانه گام)، امکان ارائه نسخه الکترونیکی قرارداد تسهیلات اعطایی، استقرار چرخه مدیریت بهره‌وری ( به عنوان تنها بانک دارنده تاییدیه وزارت امور اقتصادی و دارایی در این زمینه) و کسب رتبه اول به عنوان بانک برتر در جشنواره شهید رجایی از جمله دستاوردهای این بانک در سال ۱۴۰۰ بوده است.

گفتنی است در بخش دیگر این جلسه، گزارش حسابرس و بازرس قانونی بانک به همراه صورتهای مالی تلفیقی گروه و بانک برای دوره مالی منتهی به 29 اسفند ماه1400 ارائه شد و مورد تصویب اعضا مجمع قرار گرفت.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها