عضو هیات مدیره شستا:

خالص ارزش دارایی‌های شستا، رشد ۳۰ درصدی داشته است

علیزاده اصل گفت: عملکرد شرکت‌های شستا در کل فروش تجمیعی در سال ۱۴۰۰ رشد تقریبی ۸۰ درصدی را نشان می‌دهد؛ با بررسی این آمار خواهیم دریافت که عبارتی مبنی بر اینکه «شستا معدل بازار بوده» عبارت صحیحی است.

به گزارش شستا رسانه، محمد علیزاده اصل عضو هیات مدیره شستا در پنل “تولید؛ سرمایه گذاری و تامین مالی” همایش سراسری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی اظهار کرد: فروش شرکت‌های بورسی مجموعه شستا در سال گذشته رشد ۸۰ درصدی را داشته و بهای تمام شده نیز ۹۱ درصد رشد کرده است؛ در مجموع سود خالص با رشد ۴۱ درصدی رو به رو بوده است.

وی با اشاره به حاشیه سود شرکت‌های بورسی شستا، گفت در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ با کاهش ۴ درصدی در سود ناخالص و همچنین کاهش۷ درصدی در خالص رو به رو شدیم.

علیزاده افزود: عملکرد شرکت‌های شستا در کل فروش تجمیعی در سال ۱۴۰۰ رشد تقریبی ۸۰ درصدی را نشان می‌دهد؛ با بررسی این آمار خواهیم دریافت که عبارتی مبنی بر اینکه “شستا معدل بازار بوده” عبارت صحیحی است. عضو هیات مدیره شستا تشریح‌ کرد: کل فروش شرکت‌های بورسی فعال در بازار سرمایه در سال گذشته حدود۸۰ درصد رشد داشته و مجموعه شستا نیز توانسته به طور حدودی همین مقدار رشد تولید را در عملکرد خود به ثبت برساند.

وی تاکید کرد: از منظر سوددهی، شرکت‌های زیرمجموعه شستا توانستند عملکرد بهتری را نسبت به متوسط شرکت‌های فعال در بازار را رقم بزند. در پنج سال گذشنه نیز سود عملیاتی شرکت‌های زیرمجموعه شستا به طور تقریبی رشد ۴۶ درصدی به طور سالیانه داشته است. اگر این میزان را با شاخص‌هایی نظیر تورم مقایسه کنیم، خواهیم دریافت که عملکرد قابل قبول و مطلوبی را ثبت کرده و نرخ بازدهی دارایی آن با توجه به چالش‌هایی که در حوزه سرمایه‌گذاری وجود دارد، منطقی است.

عضو هیات مدیره شستا ادامه داد: شرکت شستا در چهارسال گذشته حدود ۴۰۰ درصد بازدهی داشته است. سهم شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با در نظر گرفتن شرکت‌های مدیریتی و احتساب درصد مالکیت غیر مدیریتی، بیش از ۱۰ درصد بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد که این حاکی از اهمیت نقش‌آفرینی این شرکت است.

وی مطرح کرد: این مجموعه بیش از هشتاد پروژه تعریف شده دارد که ارزش آن به بیش از ۳۲ هزار میلیارد تومان می‌رسد و از نظر عدالت سرمایه‌گذاری این پروژه‌ها در بیش از ۲۲ استان اجرا خواهد شد.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها