مدیرعامل توانیر گفت: با استفاده از فناوری‌هایی مثل نصب کنتور‌های هوشمند و اینترنت اشیاء، امکان کنترل و قطع از راه دور برق ادارات فراهم شده است.

 

آقای آرش کردی مدیرعامل شرکت توانیر با حضور در برنامه صف اول شبکه خبر، به تشریح جزئیات برنامه‌های مدیریت بار برق پرداخت و به سوالات مرتبط با قطع برق پاسخ داد. 

مدیرعامل توانیر درباره قطعی برق ادارات دولتی می‌گوید: دولت باید از خود شروع کند و سپس به مردم توصیه صرفه جویی داشته باشد.

سختگیرانه‌ترین بخش مصوبه دولت برای مدیریت مصرف، مربوط به ادارات دولتی است؛ به طوری که باید حتما در ساعات اداری ۳۰ درصد و غیر اداری ۶۰ درصد نسبت به پارسال کاهش مصرف را داشته باشند

 

طبق مصوبه دولت، اختیار تغییر ساعات اداری را به استانداران داده شده و تاکنون، تغییر ساعات اداری در ۱۰ استان کشور که گرمسیر هستند، اجرایی شده است. تغییر ساعات به شکلی است که ادارات قبل از ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه تعطیل شوند تا در دوره اوج مصرف که از ساعات ۱۳ یا ۱۴ آغاز می‌شود، ادارات تعطیل شده باشند.

این طرح سبب تناسب بخشی به وضعیت ترافیک هم خواهد شد که مصوبات اولیه آن در ۱۰ استان دیگر نیز تهیه شده است و احتمالا طی فردا و پس فردا، تعداد استان‌هایی که باید تغییر ساعات بخش اداری را داشته باشند، به ۲۰ استان می‌رسد.

 

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها