برادرزاده بی رحم با آبروی عمویش بازی کرد / مرد بدنام شیراز بازداشت شد

رئیس پلیس فتا استان فارس از دستگیری فردی خبر داد که با انتشار تصاویر خصوصی شاکی در واتساپ قصد انتقام گیری از وی را داشت.

 

 سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتا استان فارس در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه مردی 50 ساله و ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس که مدعی شده بود فردی ناشناس در فضای مجازی با انتشار مطالب کذب و تهدیدزا بر علیه وی در گروه‌های واتساپی قصد بدنام کردن وی را دارد، رسیدگى به این پرونده ‌به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس ‌فتا قرار گرفت.

وی گفت: پس ازحضور شاکی، پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضایی تشکیل شد و با جمع‌آوری مدارک و مستندات مربوطه توسط کارشناسان پلیس فتا، سرانجام متهم دستگیر شد.

آبروریزی در فضای مجازی / در شیراز رخ داد

این مقام انتظامی تصریح کرد: در ابتدا متهم منکر بزه ارتکابی شد؛ ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به ‌ناچار لب به اعتراف گشود. در تحقیقات اولیه انجام‌شده، مشخص شد که متهم از اقوام شاکی بوده  و به دلیل مشکلاتی که با وی داشته است اقدام به انتشار مطالب کذب بر علیه شاکی در فضای مجازی کرده است.

سرهنگ سلیمانی افزود: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده وعواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می شود./رکنا

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها