مرگ دلخراش محسن جلوی چشمان برادرش! /عکس

مردجوان وقتی همراه برادر و دامادشان برای شرکت در مراسم نذری به جاده زدند در تصادفی هولناک دچار مرگ مغزی شد تا نجات بخش چند بیمار نیازمند باشد.

 محسن خان محمدلو 33 ساله بود که چشم از دنیا بست و دختر خردسالش را برای همیشه از دست داد. داستان غم انگیزی که برای خانواده خان محمدلو رخ داد پدر 33 ساله آنها را گرفت برمی گردد به غروب 18 شهریور ماه محمد  با دامادشان و برادرش همراه شد تا از ساوه به روستایشان برود. آنها باید جاده پرپیچ و خطرناک را پشت سرمی گذاشتند جاده ای که از معدن سنگ اخراج می‌ کنند و به همین خاطر تردد کامیون‌ها هم زیاد است .در همین جاده بود که  ناگهان کامیونی شاخ‌به‌شاخ شد. داماد جوان خواست به کامیون برخورد نکند که  فرمان را به حاشیه جاده کشاند. اما خودرو چندین بار چرخید تا در کنار جاده متوقف شد. حسین 33 ساله از ناحیه سر ضربه دید. جواد برادرش پا و دستش دچار آسیب شد، ولی داماد خانواده معجزه‌وار زنده ماند و اتفاقی برایش رخ نداد.

ماجرای حادثه توسط شاهدان به  اورژانس و آتش‌نشانی اطلاع داده شد.امدادگران آمدند و مجرحان حادثه را از خودروی درهم‌تنیده از لا‌به‌لای آهن‌پاره‌های آن ارابه مرگ بیرون کشیدند و به بیمارستان منتقل کردند.

حسین‌علی عباس‌لو یکی از دادمادهای خانواده خان محمدلو است. او می گوید:  «محسن 13 روز روی تخت بیمارستان بود. در آی‌سی‌یو تحت مراقبت بود. سرش شکسته بود و دستش نیاز به عمل جراحی داشت. قرار بود ابتدا دستانش را جراحی کنند و بعد سرش را. وقتی دستانش را جراحی کردند، سطح هوشیاری محسن پایین آمد. ریه‌اش از بین رفت و دچار مرگ‌مغزی شد. اول مهرماه بود که اعلام کردند مغز حسین مرده است. این در حالی بود که بسیار امید داشتیم. پدر و مادرش، سه خواهر و پنج برادرش، همسر و دو بچه‌اش منتظر معجزه بودیم، اما نشد.»

وی ا دامه می دهد: محسن یک دختر پنج ساله به نام کوثر و یک پسر چهار ماهه به نام محمدامین دارد.امیدوار محسن دوباره سلامتی اش را به دست آورد اما متاسفانه این اتفاق هرگز رخ نداد و پزشکان اعلام کردند او دچار مرگ مغزی شده است.

با اعلام مرگ مغزی محسن ، پزشکان از خانواده او درخواست کردند که اعضای بدنش را به چند بیمار نیازمند پیوند بزنند.

حسین‌علی می‌گوید: «به ما گفتند که حسین دچار مرگ‌مغزی شده است، هیچ کاری هم نمی‌توانستند برایش انجام دهند. هیچ حرکتی نداشت زیر دستگاه نفس می‌کشید، اما بدون حرکت. پدرش و خانواده‌اش راضی شدند.»

همان روز بود که دو کودک به همراه مادرشان و پدر و مادر حسین و خانواده‌اش بر بالین حسین در بیمارستان مدرس حاضر شدند. اما حسین دیگر چشم‌هایش را باز نکرد، نه مادر را با چشمان گریان دید و نه پدر را با کوه غم. حتی نتوانست کوثر و محمدامین چهار ماهه‌اش را در آغوش بگیرد. درنهایت مرگ‌مغزی او تشخیص داده شد، اما تصمیم بزرگ خانواده این مرد آن بود که با اهدای اعضای بدن او و جان بخشیدن به چند بیمار نیازمند نامش را برای همیشه زنده نگه دارند.

دکتر ساناز دهقانی رئیس واحد فراهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان سینا در این باره افزود: با رضایت خانواده، بیمار مرگ مغزی  به بیمارستان سینا منتقل شد و پزشکان موفق شدند اعضای بدن او را به چند بیمار نیازمند پیوند بزنند.

وی افزود: این بیمار که دچار مرگ‌‌مغزی شده بود، پس از انتقال به اتاق عمل و تلاش پزشکان متخصص قلب، کبد و کلیه‌های او به بیماران نیازمند پیوند زده شد تا آنها فرصتی برای ادامه زندگی پیدا کنند./رکنا

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها