اجرای آزمایشی طرح صیانت توسط اپراتورها؛

قطعی به اینترنت‌های خانگی هم رسید!

گزارش‌های به دست آمده حاکی از آن است که قطعی و کندی به اینترنت‌های ثابت و خانگی رسیده است. ظاهرا آن‌ها نیز مانند تمامی شرکت‌های تامین کننده اینترنت در کشور در حال هموار ساختن راه اجرا شدن صیانت از فضای مجازی هستند!

یکی از مشترکان اینترنت ثابت ایرانسل گفت: «اینترنت ثابت من دو هفته‌ای می‌شود که قطع است و پشتیبانی شرکت نه تنها پاسخ درستی نمی‌دهد بلکه این موضوع رسیدگی هم نمی‌کنند.»

یکی از کاربران در توییتر در اعتراض به این قضیه نوشت: «وضع اینترنت ثابت هر روز بدتر از دیروز! حتی سایت داخلی هم باهاش بالا نمیاد، یعنی فقط ادعا»

دیگری نوشت: «‌چند روز است سیستم اینترنتی دفترخانه‌ها و بانک‌ها مشکل دارند امروز اینترنت ثابت هم مشکل پیدا کرد و قطع شد.»

علاو بر اینکه اکثریت فعالان این حوزه و مردم به طرح صیانت واکشنی بسیار منفی نشان دادند، اما اپراتورهای تلفن همراه یکی یکی با اقدامات جدید خود به پیشواز این طرح رفتند، به دنبال آن سرعت اینترنت تلفن همراه و ثابت در برخی از مواقع خیلی کم و یا حتی قطعی اینترنت مواجه شده است.

همچنین گزارش‌های به دست آمده نشان می‌دهد که شرکت‎‌های توزیع کننده اینترنت‌های خانگی و ثابت، به تازگی تعرفه خدمات اینترتی خود را افزایش داده‌اند. این افزایش قیمت ممکن است منجر به کاهش مصرف اینترنت‌های ثابت شود.

به گفته کارشناسان این حوزه قطعی اینترنت به طور مستقیم مردم و کسب و کارهایشان را تحت تأثیر قرار می‌دهد و در طرح صیانت از اینترنت ملی هزاران میلیارد تومان رانت نهفته است با محدودکردن و گران کردن اینترنت به این شبکه مافیا بیاید./تجارت‌نیوز

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها