شهروندان این کشور بعد از تزریق واکسن کرونا فلج شدند + عکس

شبکه ها و رسانه‌های اسرائیل از فلج‌شدن صورت ۱۳ اسرائیلی بعد از دریافت اولین دوز واکسن «کووید۱۹» خبر دادند.

به تازگی رسانه‌های اسرائیلی از فلج‌شدن صورت ۱۳ صهیونیست بعد از دریافت اولین دوز واکسن کرونا خبر دادند. به نوشته روزنامه «جروزالم‌پست»، این افراد که چند روز پیش اولین دوز از واکسن کرونا را - که از آمریکا وارد فلسطین اشغالی شده بود - دریافت کردند، دچار فلج صورت شده‌اند. اسرائیل عوارض واکسن کرونا را روی شهروندان خود تایید کرد.

 

بیشتر بخوانید : 

خوش گذرانی لاکچری بهتاش سریال پایتخت کنار ساحل + تصاویر

 

وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی توصیه کرده که این افراد دوز دوم واکسن کرونا را نیز دریافت کنند و این در حالی است که مطالعات و تحقیقات جهانی درباره تزریق دوز دوم واکسن‌هایی که در افراد باعث علائمی مانند فلج شدن اعصاب صورت شده، توصیه نمی‌شود.

فلج صورت پس از تزریق واکسن کرونا در فلسطین اشغالی | خبرگزاری صدا و سیما

 

رژیم تل‌آویو تبلیغات زیادی روی واکسن‌های وارداتی کرونا از آمریکا به راه انداخته و حتی خود را رکورددار سرانه تزریق واکسن کرونا ادعا کرده است. از سوی دیگر، آمارهای اعلامی از ابتلا در فلسطین اشغالی نشان می‌دهد که نه واکسیناسیون گسترده و نه قرنطینه اجباری دو هفته‌ای نیز نتوانستند مانع گسترش ویروس کرونا در میان صهیونیست‌ها شوند.

 


اگر فکر می کنید کرونا گرفته اید بخوانید


 

 

وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی امروز (جمعه) اعلام کرد که طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۹۱۷۲ مبتلای جدید در فلسطین اشغالی شناسایی شدند که بیشترین میزان ابتلای روزانه از زمان شروع همه‌گیری است.

در یک روز  گذشته همچنین ۵۳ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده و هم‌اکنون ۱۰۹۷ نفر نیز در بیمارستان‌های این رژیم وضعیت وخیم دارند.

بدین ترتیب شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در فلسطین اشغالی به ۵۲۹,۸۱۴ مورد و تعداد تلفات آن نیز به ۳۸۷۰ نفر افزایش یافت. وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد قرنطینه اجباری دو هفته‌ای که از پنجشنبه قبل شروع شده، به دلیل افزایش تصاعدی مبتلایان، به مدت یک هفته دیگر نیز تمدید می‌شود.

 

واکسن کرونا

 

آیا واکسن کرونای ایرانی عوارضی در پی داشته است؟

حامد حسینی، مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: عوارض تست واکسن ایرانی کرونا روی داوطلبان تاکنون تب خفیف، درد و قرمزی محل تزریق بوده است. حامد حسینی مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن «کووایران برکت» گفت: عارضه‌های به وجود آمده در تست تزریق واکسن ایرانی کرونا بر اساس گریدها، درجه‌ها و طبقه بندی‌های جهانی تقسیم می‌شود.

او گفت: عارضه‌های گرید یک، دو، سه و چهار وجود دارد، در دستورالعملی که نوشته شده و مورد تأیید سازمان غذا و دارو و کمیته ملی اخلاق قرار گرفته، آستانه تصمیم‌گیری ما ۱۵ درصد عارضه گرید سه است؛ یعنی ما اجازه نداریم بیش از ۱۵ درصد عوارض گرید سه داشته باشیم. حسینی گفت: تاکنون در طول این مطالعه بر روی داوطلبان عارضه‌ای خارج از گرید یک ندیدیم.

واکسن کرونا

 

آخرین اخبار از زمان ورود واکسن کرونای ایرانی به بازار

مصطفی قانعی عضو کمیته علمی کشوری کرونا و استاد دانشگاه بقیه الله با اشاره به تزریق واکسن ایرانی به داوطلبان دیگر اظهار کرد: در شرایط کنونی واکسن ایرانی به هفت داوطلب دیگر تزریق شده است و خوشبختانه حال سه داوطلب اول که این واکسن را دریافت کرده اند،مساعد است و تا به امروز هیچ‌گونه مشکلی در وضعیت سلامتی آن‌ها شاهد نبودیم.

او ادامه داد: در این مرحله از مطالعه بالینی قرار است واکسن روی ۵۶ داوطلب تزریق و نتایج آن مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد. واکسن ایرانی در دوز و به فاصله ۲۸ روز روی داوطلبان تزریق خواهد شد.

عضو کمیته علمی کشوری کرونا بیان کرد: اگر وضع به همین منوال پیش برود امیدواریم که فاز اول مطالعاتی این واکسن تاپایان سال تمام شود و بر اساس پیش بینی‌ها واکسن ایرانی زودتر از اواخر خرداد به دست مردم نمی‌رسد.

قانعی در خصوص تولید واکسن کوبایی گفت: معتقدم که واکسن کوبایی خوب است و‌ ایران قرار داد خوبی با این کشور در زمینه تولید واکسن امضا کرده است. امیدوارم واکسن کوبایی در سال ۱۴۰۰ به تولید انبوه رسیده و در دسترس مردم قرار بگیرد.

 

واکسن کرونا

جزئیات جدید از تولید مشترک واکسن کرونای ایران و کوبا

تولید مشترک، تولید داخل و واردات؛ این ها سه استراتژی کشور برای تامین واکسن کرونا هستند. مسیرهایی که به موازات یکدیگر پیش رفته و هر یک چالش ها و دغدغه های خاص خود را دارند.تولید مشترک، تولید داخل و واردات؛ این ها سه استراتژی کشور برای تامین واکسن کرونا هستند. مسیرهایی که به موازات یکدیگر پیش رفته و هر یک چالش ها و دغدغه های خاص خود را دارند...

با شیوع جهانی کرونای بدون مرز، سیستم های بهداشت و درمان دنیا تلاش کردند تا هر چه زودتر دارویی، درمانی یا واکسنی برای این درد بی درمان پیدا کنند. کرونا سریع مرزهای کشورها را طی می کرد و هر روز بیشتر جان می گرفت. بنابراین باید سرعت کشف نوش دارو افزایش می یافت. همین بود که واکسن سازان جهان تصمیم گرفتند که راه ۱۰-۱۵ ساله تولید واکسن را طی چند ماه طی کنند تا زنجیره انتقال ویروس تاج دار را قطع کنند. به طوری که حالا با گذشت حدود ۱۱ ماه از شیوع کووید-۱۹، شاهدیم که بسیاری کشورها توانستند واکسن کرونا را با روش های مختلف تولید کرده و به صورتی اضطراری واکسیناسیون علیه این بیماری را آغاز کنند.

 

‍‍‍

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها