فاجعه در انتظار ایران/روش ها دیگر جواب نمی‌دهند!

عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا، با اشاره به موثر بودن اعمال تعطیلی دو هفته‌ای مشاغل غیرضروری در تهران، گفت: البته منظور ما تعطیلی کامل است؛ اکنون طغیان شدید بیماری در کشور به ما می‌گوید که روش‌های محافظه‌کارانه دیگر جواب نمی‌دهد.

دکتر مسعود مردانی ، درباره احتمال تعطیلی دو هفته‌ای تهران، گفت: با تعطیلی برای کاهش آمار کرونا موافق هستیم، اما این تعطیلی باید به شکل کامل اجرا شود و لاک‌دان کامل موثر خواهد بود.

وی در خصوص ویژگی‌های مهم برای اجرای تعطیلی کامل و کاهش زنجیره انتقال بیماری، اظهار کرد: تعطیلات مدنظر ما که می‌تواند بار بیماری را کاهش دهد همچون تعطیلات نوروز و حتی ماه رمضان است. بهترین حالت، تعطیلی همه‌جا به جز آتش‌نشانی، مراکز درمانی، داروخانه‌ها و مغازه‌های مرتبط با فروش مواد غذایی است.

این متخصص بیماری‌های عفونی ادامه داد: پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای از سوی کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا مطرح شده است که با موافقان و مخالفانی روبرو شده ولی امیدواریم با جمع‌بندی نهایی این طرح اجرایی شود.

وی در خصوص تاثیر تعطیلی مشاغل غیر ضروری از ساعت ۱۸ به بعد به مدت یک ماه، بیان کرد: این طرح هم در کاهش موارد ابتلا و بستری کرونا بی‌تاثیر نخواهد بود، اما اکنون با توجه به طغیان شدید بیماری در کشور به ما می‌گوید که روش‌های محافظه‌کارانه دیگر جواب نمی‌دهد.

 

منبع: ايسنا

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها