کارت هوشمند ملی برای چند درصد البرزی ها صادر شد؟

مدیرکل ثبت احوال البرز با اشاره به سرعت عمل این اداره در صدور شناسنامه و کارت ملی گفت: تاکنون کارت هوشمند ملی برای بیش از ۹۷ درصد ساکنان این استان صادرشده است.

کارت هوشمند ملی برای چند درصد البرزی ها صادر شد؟

مدیرکل ثبت احوال البرز با اشاره به سرعت عمل این اداره در صدور شناسنامه و کارت ملی گفت: تاکنون کارت هوشمند ملی برای بیش از ۹۷ درصد ساکنان این استان صادرشده است.

محمد علی رفیع پور روز شنبه اظهارداشت: از ابتدای اجرای طرح  هوشمند سازی کارت ملی تاکنون  ۲ میلیون و ۹۰ هزارو ۹۷۰ کارت هوشمند برای متقاضیان استان البرز صادرشده است.

وی اضافه کرد: حدود سه درصد از مردم این استان فاقد کارت هوشمند ملی هستند که باید هرچه سریع تر اقدام کنند.

رفیع پور خاطرنشان کرد که استان البرز رتبه نخست کشور در زمینه صدور  کارت ملی هوشمند را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: متقاضیان کارت  هوشمند ملی می توانند به صورت اینترنتی پیش ثبت نام خود را انجام داده و پس از اخذ نوبت در مهلت مقرر به دفاتر صدور کارت ملی هوشمند مراجعه کنند.
مدیرکل ثبت احوال استان البرز گفت:  کارت ملی هوشمند به عنوان مقدمه ای برای ورود به جامعه اطلاعاتی، می تواند موجب توزیع عادلانه فرصت ها، کاهش بسیاری از هزینه های دولت، مردم و بنگاه ها شود.

وی افزود: باتوجه به سیاست های عمومی مبنی بردولت الکترونیک، سازمان ثبت احوال کشور با بهره گیری از تمام توان عملیاتی خود زمینه را برای صدورکارت های هوشمند برای افراد مشمول فراهم کرده است.
کارت های مذکور زمینه تجمیع کارت های موجود را فراهم کرده و این مهم مورد تاکید مسئولان مربوطه از جمله وزیر ارتباطات وفن آوری اطلاعات قرار گرفته است.
مدیرکل ثبت احوال استان البرز یادآور شد که سازمان ثبت احوال کشور به عنوان مرجع امور هویتی کشور، در نظر دارد تا طی یک طرح برنامه ریزی شده، کارت های ملی هوشمند را جایگزین کارت های ملی فعلی کند.
وی تاکید کرد: کارت ملی هوشمند به عنوان مقدمه ای برای ورود به جامعه اطلاعاتی، می تواند موجب توزیع عادلانه فرصت ها، کاهش بسیاری از هزینه های دولت، مردم و بنگاه ها شود.
رفیع پور افزود: با پیاده سازی طرح کارت هوشمند ملی، این امکان فراهم می شود که خدمات به روشی ساده، سریع و با کیفیت بالاتر به مردم ارائه شود. اکنون در استان البرز حدود ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر واجد شرایط کارت هوشمند ملی هستند .

 

منبع : ایرنا

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها