درمان رایگان سرطان در سیستان‌‌وبلوچستان!

وزیر بهداشت ۱۹ پروژه حوزه بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان را به مناسبت دهه مبارک فجر افتتاح کرد.

درمان رایگان سرطان در سیستان‌‌وبلوچستان!

بهرام عین اللهی بعد از ظهر امروز با هدف افتتاح پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به مناسبت دهه  فجر وارد زاهدان شد.

وزیر بهداشت ابتدا دستگاه تصویربرداری MRI بیمارستان «خاتم الانبیا(ص)» زاهدان را افتتاح کرد. این دستگاه ام آر آی پیشرفته با مساعدت و همکاری بنیاد برکت با اعتبار بالغ بر 79 میلیارد ریال خریداری و تحویل بیمارستان خاتم الانبیا(ص) شده است.

این دستگاه ام آر آی، از دستگاه‌های پیشرفته کشور است که محدودیت تصویربرداری برای افراد با وزن بالای 100 کیلوگرم را ندارد.

حبیب غزنوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در مراسم افتتاحیه گفت: این دستگاه ام آر آی سومین دستگاه ام آر آی استان است که در دو سال گذشته در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان مورد بهره‌برداری قرار گرفته و با افتتاح آن تعداد کل دستگاه.های ام آر آی در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به 6 دستگاه رسید.

افتتاح ساختمان متمرکز ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

وزیر بهداشت در ادامه نخستین ساختمان متمرکز ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان را افتتاح کرد. 

علی عبدالرزاق نژاد رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این مراسم اظهار داشت: ساختمان ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با زیربنای 600 مترمربع و اعتبار بالغ بر 20 میلیارد ریال ساخته شده است.

وی افزود: این پروژه شامل سالن کنترل متصل به راهداری و تمام بیمارستان‌های سطح استان، مرکز پایش مراقبت‌های درمانی MCMC و دبیرخانه پدافند زیستی غیرعامل بوده که در کمتر از سه ماه تجهیز و راه‌اندازی شده است.

افتتاح «سی تی سیمولاتور» بیمارستان زاهدان

بهرام عین اللهی در ادامه دستگاه سی تی سیمولاتور  یا همان شبیه‌سازی درمان بیماران سرطانی در بخش رادیوتراپی مرکز آموزشی درمانی بیمارستان «علی ابن ابی طالب(ع)» را افتتاح کرد.

وزیر بهداشت در این مراسم با بیان اینکه به زودی خدمات رایگان درمان سرطان را در سیستان و بلوچستان انجام خواهیم داد، گفت: ‌امیدواریم با نصب دستگاه‌هایی که در زاهدان انجام می‌شود بیماری از این منطقه برای درمان به استان‌های دیگر مراجعه نکند.

وی تاکید کرد:  از مردم می‌خواهیم  کسانی که سابقه سرطان در فامیل دارند به مراکز جامع سلامت یا خانه‌های بهداشت مراجعه کنند تا در صورت تشخیص پزشک زودتر برای پیگیری روند درمانشان اقدام شود.

وزیر بهداشت افزود: در تشخیص سرطان، درمان زودرس بسیار اهمیت دارد زمانی که درمان سرطان طولانی شود ممکن است درمان موثری صورت نگیرد بنابراین مردم بدانند با این دستگاهای پیشرفته درمان آن‌ها انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این مراسم اظهار داشت: علاوه بر این سیمولاتور، دستگاه‌های پیشرفته پت اسکن و شتاب دهنده نیز به زودی وارد چرخه خدمات‌رسانی خواهد شد و این مرکز یکی از مراکز پیشرفته خدمات درمان سرطان در سیستان و بلوچستان می‌شود.

افتتاح همزمان 16 پروژه بهداشتی و درمانی توسط وزیر بهداشت

علاوه بر 3 پروژه که به صورت حضوری توسط وزیر بهداشت افتتاح شد، 13 پروژه بهداشتی و درمانی نیز در ادامه به صورت ویدیوکنفرانس افتتاح و وارد فاز بهره‌برداری شد.

حبیب غزنوی از بهره‌برداری پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در شهرهای محدوده پوشش با 33 میلیارد تومان اعتبار به مناسبت دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: افتتاح پروژه‌های دهه فجر این دانشگاه یک هزار و 934 مترمربع به زیربنای مراکز بهداشتی و درمانی استان اضافه کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بیان کرد: مهمترین پروژه‌های افتتاح شده شامل چهار مرکز خدمات سلامت روان در شهرهای زاهدان، خاش و سراوان، پنج خانه بهداشت در شهرستان‌های زاهدان و سیب و سوران، انبار استراتژیک دارویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، دستگاه سی تی سیمولاتور بیمارستان امام علی(ع زاهدان و بخش ام آر آی بیمارستان «خاتم الانبیاء(ص)» زاهدان است.

غزنوی افزود: همچنین با افتتاح پایگاه اورژانس شهری دوم خاش، پایگاه اورژانس «کله گان» سراوان و ساخت و تجهیز ستاد بحران اورژانس 115 زاهدان با اعتباری بالغ بر 134 میلیارد ریال شاهد ارتقاء بیش از پیش خدمات فوریت‌های پیش بیمارستانی در استان خواهیم بود.

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها