آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد لنگرود عمدی بود/ بازداشت متهم حادثه کمپ ترک اعتیاد در لنگرود

فرمانده انتظامی گیلان از دستگیری متهم آتش سوزی عمدی کمپ ترک اعتیاد شهرستان لنگرود در حین فرار از استان در شهرستان رودبار خبر داد.

آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد لنگرود عمدی بود/ بازداشت متهم حادثه کمپ ترک اعتیاد در لنگرود

به گزارش فارس، سردار عزیزالله ملکی با اشاره به آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد لنگرود و تسلیت به خانواده جانباختگان اظهار کرد: با توجه به تاکیدات استاندار و رئیس شورای تامین استان گیلان، مبنی پیگیری ویژه موضوع آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد شهرستان لنگرود، اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی شبانه روزی کارآگاهان آگاهی، ماموران پلیس امنیت عمومی و پشتیبانی فنی سربازان گمنام امام زمان (عج) برای کشف حقیقت انجام شد. 

وی با بیان اینکه سرانجام دقایقی پیش متهم آتش سوزی عمدی کمپ ترک اعتیاد شهرستان لنگرود در حین فرار از استان در شهرستان رودبار دستگیر شد، گفت: متهم در تحقیقات اولیه با توجه به دلایل و مستندات پلیس به بزه انتسابی خود اعتراف کرد.

فرمانده انظامی گیلان با بیان اینکه متهم ۲۸ساله این جنایت هولناک، در اعترافات اولیه خود عنوان کرد که حوالی ساعت ۵ بامداد روز حادثه با بنزینی که از قبل تهیه کرده بود از دیوار پشت کمپ وارد ساختمان شد و اقدام به آتش زدن ساختمان کمپ کرد، افزود: متهم در اعترافات خود علت آتش زدن کمپ را اختلافات شخصی با مالک کمپ ترک اعتیاد اعلام کرده است. 

به گفته ملکی، تحقیقات پلیس در خصوص این پرونده ادامه داشته و اطلاعات تکمیلی متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد. 

متاسفانه در این حادثه دلخراش تا کنون 34 تن از افراد حاضر در کمپ به علت سوختگی شدید جان خود را از دست دادند.

جزئیات دستگیری متهم حادثه لنگرود​

دادستان مرکز استان گیلان عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه از دقایق اولیه حادثه آتش سوزی کمپ ترک اعتیاد لنگرود و حسب تاکیدهای جدی رئیس قوه قضاییه و رئیس کل دادگستری استان در صحنه؛ تحقیقات همه جانبه شبانه‌روزی در دستور کار دستگاه قضایی استان قرار گرفت، اظهار کرد: دستور داده شد تحقیقات جامع از مجروحین در بیمارستان توسط بازپرس انجام گرفته و همچنین دوربین‌های مدار بسته توسط ضابطین مورد بازبینی دقیق فنی قرار بگیرند. 

سید مهدی فلاح میری، با بیان اینکه پس از انجام تحقیقات گسترده مشخص شد کانون حریق در محلی غیر از محل قرار گرفتن بخاری بوده است، گفت: به لحاظ شعله‌ور شدن آتش، عمدی بودن موضوع متصور شد و متعاقبا با ارجاع موضوع به کارشناس رسمی آتش‌نشانی با بررسی صحنه و رویت فیلم عمدی بودن حادثه تایید شد. 

دادستان مرکز استان گیلان با بیان اینکه پس از وصول نظر کارشناس و تحقیقات معموله اقدامات شناسایی هر چه سریع‌تر انجام شد، افزود: تحقیقات توسط ضابطین دادگستری به طور مفصل و دقیق طی چند روز انجام شد. 

فلاح میری با بیان اینکه پس از تحقیقات توسط ضابطین دادگستری، فرد مجرم که فردی ۲۸ساله است امروز در هنگام خروج از استان و در شهرستان رودبار شناسایی و دستگیر شد، گفت: فرد شناسایی‌شده در تحقیقات اولیه پس از مواجه‌شدن با ادله موجود به جرم ارتکابی اقرار کرده است. 

وی با بیان اینکه این فرد از کسانی بوده که در این کمپ بستری بوده و ۲ هفته قبل از این، کمپ را ترک کرده بود، افزود: متهم بازداشت‌شده مدعی است به دلیل خصومت شخصی و ادعای سختگیری عوامل مرکز، دست به این اقدام زده است. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها