در اربعین حسینی؛

بیش از ۱۰۰ هزار نفر از خدمات سمن های حوزه جوانان بهره مند می شوند

همزمان با آغاز رسمی مراسم پیاده روی اربعین حسینی، خدمات گروه جوانان سازمانهای مردم نهاد کشور فعال شده است.

به گزارش مستقل و به نقل از قرارگاه رسانه ای وزارت ورزش و جوانان،  در این طرح سمن های جوان کشور با محوریت شهر های مسیر عزیمت و پیاده روی زائرن حسینی به فعالیت پرداخته اند.

این سمن ها که دارای مجوز از وزارت ورزش و جوانان می باشند با اعلام آمادگی جهت برپایی موکب های سیار، توزیع نذورات بین کودکان کار، نمایش حسینی، زیارت عاشورا، اطعام عزاداران، هدیه فرهنگی برای افراد بی بضاعت، کاروان فرهنگی، اعزام خانواده شهدای مدافع حرم اتباع به کربلا، توزیع پک راهنمای سفر و پک بهداشتی بین زائران، پاکسازی محل پیاده روی زائران، آموزش به زائران در خصوص بیماری های واگیردار و غیر واگیردار،  فعالیت خود را آغاز نموده اند.

برپایی آشپزخانه، ارائه مشاوره مذهبی، بهداشتی و خانوادگی، طراحی و اجرای طرح کشوری "جای پای یار"، برپایی موکب حسینیه کودک،  خدمات پزشکی شامل پزشک عمومی، دندانپزشکی، پرستاری، مامایی، پزشک طب سنتی، خدمات تعمیرات موبایل، خدمات خیاطی،  ساخت زائرسرا در نجف، کاشی کاری کف حرم کاظمین از دیگر خدمات ارائه شده توسط سمن های جوان کشور است.

شایان ذکر است؛ در این طرح بزرگ که با همکاری وزارت ورزش و جوانان صورت می گیرد تعداد ۳۵ سمن جوان از شهر های تهران، فارس، همدان، یزد، ایلام، سیستان و بلوچستان، آذربایجان شرقی و غربی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، زنجان، قم، سمنان و مازندران همراهی دارند.

همچنین چهار تیم حرفه ای از چهار استان کشور از شرق تا غرب کشور و از مرز عراق تا کربلا و نجف، جهت تولیدات رسانه ای اعزام شده اند.

این تیم ها در طول مسیر از فعالیت موکب ها، حضور جوانان ایرانی و بین المللی در اربعین حسینی پوشش رسانه ای در قالب تیزر، مصاحبه، عکس، خاطره نوشت، موشن گرافی و غیره را خواهند داشت.

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها