مدارس این استان ها شنبه 1 بهمن 1401 تعطیل است + اسامی

در برخی از استان‌ها نیز با اعلام ستاد مدیریت بحران استانداری‌ها فعالیت ادارات و مدارس با تأخیر آغاز می‌شود. یکم بهمن 1401 کلاس های درس برخی مدارس هم غیرحضوری خواهد بود.

مدارس این استان ها شنبه 1 بهمن 1401 تعطیل است + اسامی

به گزارش مستقل آنلاین؛ سرما از یک سو و آلودگی هوا از سوی دیگر بازهم فعالیت مدارس برخی شهرها را غیرحضوری کرد، همچنین در بعضی از استان‌ها نیز ادارات و مدارس با یک ساعت تاخیر کار خود را آغاز می‌کنند.

در پی بارش برف و برودت هوا بر اساس اعلام ادارات کل آموزش‌وپرورش برخی استان‌ها فعالیت مدارس در نوبت‌های صبح و عصر شنبه یکم بهمن ماه در برخی شهرها تعطیل و آموزش‌ها غیرحضوری شده است.

همچنین در برخی از استان‌ها نیز با اعلام ستاد مدیریت بحران استانداری‌ها فعالیت ادارات و مدارس با تأخیر آغاز می‌شود.

بارش باران و برف در استان‌ها/ ادارات و مدارس کدام شهرها تعطیل شد؟

مهدی کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفته است که برای جبران تعطیلی‌ها از ظرفیت نوبت بعد از ظهر و پنجشنبه‌ها استفاده می‌کنیم.

وی افزود: این مسئله منوط به تأمین اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه خواهد بود و با توجه به اینکه می‌توانیم از ظرفیت خالی بعد از ظهرها و پنج شنبه‌ها استفاده کنیم برنامه‌ریزی‌هایی در این راستا انجام خواهد گرفت.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: این مسئله مشابه برنامه‌ای است که تابستان در قالب طرح تثبیت یادگیری اجرایی کردیم و حدود ۲۰ درصد دانش آموزانی که در نمرات مشکل داشتند طی ۳۰ ساعت آموزش دیدند.

همه مقاطع تحصیلی استان تهران شنبه غیرحضوری شد

جلسه کارگروه اضطرار آلودگی هوا با حضور اعضا بعد از ظهر جمعه برگزار شد.

بر اساس مصوبات این کارگروه، روز شنبه مورخ یکم بهمن ماه در تمامی شهرستان‌های استان تهران به جز دماوند، فیروزکوه کودکستان‌ها تعطیل و تمامی مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه غیرحضوری و به صورت مجازی دایر است.

همچنین آزمون های المپیاد های علمی دانش آموزی در روز شنبه یکم بهمن ماه طبق برنامه برگزار خواهند شد.

بر اساس مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوای تهران، طرح زوج و فرد برای روز شنبه یکم بهمن ماه از درب منزل اجرا خواهد شد. فروش روزانه مجوز طرح ترافیک برای روز شنبه از سوی شهرداری تهران ممنوع است.

پلیس راهور و پلیس فانی نیز باید از تردد شبانه کامیونها به جز کامیون‌های حامل سوخت و مواد فاسد شدنی جلوگیری کند. همچنین فعالیت کلیه واحدهای تولید شن و ماسه و آسفالت و بتن آماده و کلیه معادن شرکت سیمان تهران ممنوع خواهد بود.

همچنین شهرداری ها باید نسبت به جلوگیری از روشن ماندن و درجا کار کردن اتوبوس ها و مینی بوس ها در پایانه ها اقدام کنند. واحدهای اورژانس نیز باید نسبت به استقرار در میادین اصلی اقدام کنند.

از شهروندان تقاضا می شود از تردد غیرضروری خودداری کنند و در صورت لزوم از ماسک مناسب N۹۵ استفاده کنند.

همچنین روسای ادارات با تقاضای مرخصی مادران دارای فرزند دانش‌آموز موافقت نمایند.

مدارس و دانشگاه‌های ۹ شهر اصفهان غیرحضوری شد

 

منصور شیشه فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار داشت: درپی صدور هشدار نارنجی وضعیت هوا و استقرار توده هوای سرد و سنگین، پایداری جو و رطوبت بالا که سبب تشدید شرایط آلودگی هوا، انباشت آلاینده ها در روزهای گذشته و قرارگیری شاخص کیفیت هوای اصفهان و مناطق مجاور در شرایط ناسالم برای عموم شد، با تصمیم این کمیته، به نیروگاه شهید منتظری ابلاغ شد که تا رفع شرایط کنونی اضطرار آلودگی هوا از مصرف سوخت مازوت خودداری کند.

امتحانات دانشگاه‌ها طبق برنامه قبلی برگزار می‌شود

وی تصریح کرد: همچنین در این راستا کمیته شرایط اضطرار آلودگی هوای استان اصفهان مصوب کرد تا تمامی دانشگاه ها، مدارس و مراکز آموزشی در شهرستان های اصفهان، فلاورجان، خمینی شهر، برخوار، مبارکه، لنجان و نیز بخش های مرکزی شهرستان های شاهین شهر و نجف آباد و شهر سجزی در روزهای شنبه و یکشنبه غیرحضوری شوند و امتحانات دانشگاه ها مطابق برنامه قبلی کماکان برگزار خواهد شد.

شیشه فروش تصریح کرد: دورکاری کلیه ادارات، دستگاه های اجرایی و بانک ها در روز شنبه یکم بهمن ماه در مناطق یاد شده از دیگر مصوبات این کمیته است.

وی ادامه داد: مراکز امدادی، خدمات رسان، بیمارستان ها و مراکز درمانی شبانه روزی کماکان در این ایام ارائه خدمت خواهند کرد.

اجرای طرح محدودیت ترافیک از درب منازل طی ۲ روز آینده

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد:طرح محدودیت تردد خودروهای با پلاک زوج وفرد در شهر اصفهان طی دو روز آینده از درب منزل اجرایی خواهد شد و ضمن جلوگیری از تردد خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی، متخلفان توسط پلیس راهور اعمال قانون خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: مدیران مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزشی مکلف گردیدند نسبت به انجام نظارت های لازم و اتخاذ تمهیدات به منظور خاموش نمودن سیستم های گرمایشی به منظور کاهش حداکثری مصرف انرژی اقدام کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: عدم تردد اتوبوس های دودزا و فرسوده و افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی در شهرها از مصوبات این کمیته و بر عهده شهرداران استان است.

فعالیت واحدهای آلاینده تولید شن و ماسه تعطیل شد

شیشه فروش اضافه کرد: فعالیت تمامی واحدهای صنعتی شناسایی شده در تشدید آلایندگی هوا ازجمله واحدهای تولید شن و ماسه، آجر و آسفالت با نظارت محیط زیست و بصورت موقت تعطیل اعلام شد.

وی افزود: مطابق با تصمیم این کمیته، ایستگاه های سلامت با هدف اطلاع رسانی، آموزش و ارائه خدمات مرتبط، در میادین بزرگ و پرترافیک شهرها توسط دانشگاه علوم پزشکی و جمعیت هلال احمر استان استقرار خواهند یافت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان توصیه کرد، شهروندان ضمن اجتناب از حضور و انجام فعالیت‌های ورزشی در فضاهای باز و هسته های مرکزی و پرترافیک شهرها درصورت حضور در این اماکن حتما از ماسک استفاده نمایند.

مدارس البرز غیرحضوری شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: شنبه، یکم بهمن‌ماه تمامی مقاطع تحصیلی مدارس البرز غیرحضوری است‌.

افضلی افزود: شنبه، یکم بهمن‌ماه همه مقاطع تحصیلی مدارس البرز به علت آلودگی هوا غیرحضوری و مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌ها تعطیل هستند.

وی بیان کرد: دانشگاه‌ها و ادارات استان طبق روال عادی دایر خواهند بود.

غیرحضوری شدن مدارس ۱۰ شهرستان استان کرمانشاه

 

افشین یگانه اظهار کرد: فعالیت تمام مقاطع تحصیلی مدارس در ۲ نوبت صبح و بعدازظهر ۱۰ شهرستان استان کرمانشاه به دلیل سرمای شدید هوا در روز شنبه اول بهمن ماه تعطیلی و غیرحضوری دنبال خواهد شد.

وی افزود: تعطیلی مدارس استان کرمانشاه شامل شهرستان‌های گیلانغرب، سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و ثلاث باباجانی نمی‌شود و فعالیت مدارس و ادارات در این چهار شهرستان به روال عادی خواهد بود.

مدیرکل مدیریت بحران استاندای کرمانشاه تصریح کرد: فعالیت مدارس استان در روز شنبه به صورت غیرحضوری و در بستر پیام رسان «شاد» ادامه می‌یابد.

یگانه همچنین درباره فعالیت ادارات و بانک‌ها، گفت: به دلیل برودت هوا ساعت کاری ادارات و بانک‌های استان (به استثنای چهار شهرستان مذکور) در روز شنبه از ساعت ۹ صبح آغاز می‌شود اما این تأخیر شامل دستگاه‌های خدمات رسان و امدادی نخواهد بود.

وی ادامه داد: نحوه فعالیت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان در روز شنبه هم با نظر رؤسای دانشگاه خواهد بود.

تاخیر در آغاز فعالیت مدارس چهارمحال و بختیاری

بنابر اطلاعیه اموزش و پرورش استان با توجه به برودت هوا فعالیت همه مدارس در همه مقاطع تحصیلی فردا شنبه اول بهمن با یک ساعت تاخیر آغازمی شود.

همچنین مدارس در نوبت بعد از ظهر یک ساعت زودتر تعطیل خواهند شد.

مدارس خوی روز شنبه غیرحضوری شد

روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان غربی اعلام کرد: مدارس شهرستان خوی در روز شنبه یک بهمن ماه به جهت استمرار پس لرزه های ناشی از زلزله، غیر حضوری شد.

به جهت وقوع زمین لرزه خوی در روز چهارشنبه و همچنین استمرار پس‌لرزه های نسبتاً شدید، با مد نظر قرار دادن مخاطرات احتمالی آتی ناشی از خروج دانش‌آموزان به هنگام وقوع پس‌لرزه‌ها، آموزش در مدارس این شهرستان در تمامی مقاطع تحصیلی (دولتی و غیردولتی)، طی روز شنبه یک بهمن ماه، به صورت مجازی و در بستر سامانه شاد، استمرار می یابد.

مدارس خراسان شمالی مجازی ماندند

 

تقی ولیان با اشاره به برگزاری آخرین ستاد مدیریت بحران خراسان شمالی، اظهار کرد: در این جلسه تصمیماتی برای هفته آتی اتخاذ شد؛ البته تصمیمات هر ۲۴ ساعت اعلام می‌شود.

سخنگوی ستاد مدیریت بحران خراسان شمالی ادامه داد: از روز شنبه ساعت کاری ادارات از ۹:۳۰ تا ۱۴:۳۰ است و فعالیت گرمایش آنان با سوخت جایگزین تا حد امکان باید انجام شود.

وی افزود: کلیه شعب بانکی فعال خواهند شد و از ۹:۳۰ الی ۱۳:۳۰ باز هستند.

ولیان گفت: مدارس شهری به صورت مجازی فعالیت می‌کنند و مدارس روستایی فعالیت حضوری دارند.

وی افزود: بازگشایی دانشگاه‌ها از ۸ بهمن خواهد بود.

ولیان تصریح کرد: فعالیت جایگاه‌های سوخت CNG در بجنورد، شیروان، اسفراین دو جایگاه سوخت و در سایر شهرستان‌ها فقط یک جایگاه مجاز به فعالیت است.

سخنگوی ستاد مدیریت بحران خراسان شمالی بیان داشت: فعالیت مجموعه‌های صنفی و صنعتی نیز با سوخت جایگزین بلامانع است و نانوایی‌ها ۳ شیفت فعال می‌شوند.

مدارس کردستان فردا تعطیل است

به پیشنهاد ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان و موافقت استاندار کردستان و به دلیل سرما و برودت هوا، مراکز پیش دبستانی و مدارس تمامی مقاطع تحصیلی استان کردستان در روز شنبه یکم بهمن ماه سال جاری در هر دو نوبت صبح و عصر به صورت غیر حضوری خواهد بود.

گفتنی است کلاس های آموزشی در بستر فضای مجازی (شاد) برگزار می شود.

مدارس قزوین فردا غیر حضوری شد

با اعلام کارگروه اضطرار شهرستان قزوین ، همه مقاطع تحصیلی مناطق ۱و ۲ در شهرهای قزوین، اقبالیه و محمود آباد غیرحضوری شد.

البته روستاهای مناطق ۱ و ۲ و سایر بخش ها از جمله کوهین کلاس درس حضوری دایر خواهد بود.

با توجه بر قرارگیری شاخص آلودگی هوا در وضعیت قرمز مدارس شهرستان البرز در همه مقاطع، فردا تعطیل و همه کلاس‌ها به صورت مجازی و غیر حضوری تشکیل خواهد شد.

کمیته اضطرار آلودگی هوا از هم استانی ها به ویژه گروه‌های حساس از جمله کودکان، زنان باردار، بیماران قلبی، عروقی و تنفسی و سالمندان خواسته ضمن رعایت توصیه‌ های خود مراقبتی، در صورت عدم ضرورت از ورود به محیط‌های شهری و فضای باز جداً خودداری کنند.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

یادداشت

آخرین اخبار

پربازدید ها

.