بیشترین دمای بدن که یک انسان داشته است/ فردی با دمای بدن باور نکردنی

بیشترین دمای بدن(تب) مطلق به مردی است که در گینس نیز ثبت شد.

به گزارش نمناک؛ دمای طبیعی بدن انسان طیف مشخصی دارد و معمولاً برابر با 36.5–37.5 درجه سانتی گراد یا 97.7–99.5 فارنهایت است. هر گونه افزایش دمای بدن بیش از این مقدار تب محسوب می شود، تب معمولاً در اثر عفونت ویروسی یا باکتریایی ایجاد می شود و روش بدن برای مبارزه با عفونت است. تب بالای 40 درجه بسیار خطرناک و آسیب زننده می باشد. دنیای پزشکی پر از شگفتی است و در این میان برخی از آن ها بسیار غیرقابل باور هستند. 

بیشترین دمای بدن ثبت شده در کتاب رکورد های جهانی گینس

به نظر شما بیشترین دمای بدن ثبت شده در کتاب رکورد های جهانی گینس چقدر است؟ فردی به نام " ویلی جونز " در سن 52 سالگی در 10 جولای سال 1980 به بیمارستان مراجعه کرد که به دلیل دمای بالای بدن سکته کرده بود.

دمای بدن او در آن لحظه 115.7 فارنهایت و 46.5 درجه سانتیگراد بود و 24 روز در بیمارستان بستری شد و در نهایت زنده ماند و موفق شد تا بالاترین دمای بدن را در کل جهان به خودش اختصاص دهد و نامش را در گینس به ثبت برساند.

هر دمای بالاتر از 98.6 درجه فارنهایت یا 37 درجه سانتی گراد در انسان ها تب تلقی می شود اما معمولاً پزشکان این تجربه ها را خیلی مهم نمی دانند تا اینکه به 100.4 درجه فارنهایت یا 38 درجه سانتی گراد برسد اما دمای بدن این فرد آنقدر زیاد بود که توجه همه را به خودش جلب کرد و پزشکان نیز به او لقب مشعل انسانی دادند.

 

ارسال نظر

یادداشت

روی خط رسانه

آخرین اخبار

پربازدید ها